۳۵۷ کلاس درس در مساکن مهر خراسان جنوبی نیاز است

بیرجند- مدیرکل نوسازی و بازسازی مدارس خراسان جنوبی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در مساکن مهر استان گفت: به احداث ۳۵۷ کلاس درس در این مناطق نیازمند هستیم.

محمد رضا بیگی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت مدارس خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر هزار و ۹۰۰ آموزشگاه دولتی و غیردولتی در استان داریم.

وی با بیان اینکه ۱۵۵ هزار و ۴۶۲ دانش آموز در مقاطع مختلف در استان مشغول تحصیل هستند، گفت: ۹۱ درصد این افراد در مراکز دولتی و تنها ۹ درصد در مدارس غیر دولتی تحصیل می کنند.

بیگی با بیان اینکه ۱۷ درصد مدارس استان معادل ۳۱۷ فضای آموزشی نیازمند بازسازی و تخریب است، اظهار کرد: ۴۸ درصد مدارس معادل ۹۴۴ فضای آموزشی نیاز به مقاوم سازی دارد.

مدیرکل نوسازی و بازسازی مدارس خراسان جنوبی ادامه داد: ۳۵ درصد مدارس معادل ۶۸۳ فضای آموزشی در استان مستحکم است.

وی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در سایت های مساکن مهر خراسان جنوبی بیان کرد: به جز شهرستان بیرجند قریب به ۱۱ هزار و ۸۵۰ واحد مسکن مهر در استان وجود داشته که نیازمند ۳۴۶ کلاس درس است.

بیگی با بیان اینکه از این تعداد ۱۸۸ کلاس درس تحویل داده شده است، اظهار کرد: همچنین ۴۵ کلاس درس نیمه تمام بوده و ۱۱۹ کلاس درس دیگر باید احداث شود.

وی با بیان اینکه در شهرستان بیرجند ۱۴ هزار و ۳۱۳ واحد مسکن مهر وجود دارد، افزود: این مساکن نیازمند ۳۹۶ کلاس درس است.

مدیرکل نوسازی و بازسازی مدارس خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون ۸۷ کلاس درس تحویل داده شده است، گفت: ۸۳ کلاس درس نیمه تمام بوده و ۲۳۸ کلاس درس نیازمند احداث است.

بیگی با بیان اینکه در حاشیه شهر بیرجند نیازمند احداث ۶۳ کلاس درس هستیم، اظهار کرد: از این تعداد ۳۳ کلاس درس در حاجی آباد، ۱۲ کلاس درس امیرآباد، ۹ کلاس درس چهکند، شش کلاس درس دستگرد و سه کلاس درس علی آباد لوله نیاز داریم.

کد خبر 4644941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =