پرواز حجاج از فرودگاه همدان به عنوان مطالبه‌ای مردمی محقق شد

همدان - نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: پرواز حجاج از فرودگاه همدان یکی از مطالبات مردمی در سفر اخیر وزیر راه و شهرسازی به استان همدان بود که محقق شد.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه خوشبختانه با انسجام و هم افزایی که در میان مدیران استان و مجمع نمایندگان وجود دارد؛ در کم‌تر از ۱۰ روز پس از طرح موضوع با وزیر راه این درخواست محقق شد و مسئولین مربوطه قول مساعد برای برقراری پرواز حجاج را دادند، گفت: در فرودگاه همدان هفته گذشته با اعتبار ۱۴۵ هزار میلیارد ریال ۴ پروژه زیر ساختی به ویژه بلندترین برج مراقبت ایران به بهره برداری رسید که می‌تواند زمینه ساز بسیاری از برنامه‌هایی باشد که می‌تواند همدان را در جایگاه منطقه‌ای معرفی کند.

وی در تبیین این موضوع گفت: همدان با آثار و ابنیه تاریخی و طبیعت بکر؛ جاذبه‌های گردشگری فرهنگی و فرصت‌هایی ورزشی و بهداشتی و پزشکی و علمی و دانشگاهی می‌تواند نقش منطقه‌ای ایفا کند و لازمه این جایگاه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی به تناسب سلایق مخاطبین است.

حاجی بابایی ادامه داد: از سال ۱۳۸۳ به موازات تلاش‌ها و پیگیری‌هایی که برای ایجاد خط آهن تهران _ همدان در بخش ریلی و اتوبان تهران _همدان در بخش راه داشتیم؛ فعال سازی فرودگاه همدان نیز به عنوان یکی از اولویت‌های توسعه‌ای در برنامه‌های پیگیری قرار دارد.

وی بیان داشت: برای فعالیت فرودگاه و راه آهن باید مطالعات دقیق صورت گیرد و آسیب‌ها و فرصت‌ها، بر اساس نیاز گروه مخاطب؛ گردشگران داخلی و خارجی شناسایی و با یک برنامه دقیق نسبت به اجرای برنامه‌ها در این راستا اقدام شود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: از جمله این فرصت‌ها پروازهای بین المللی حجاج؛ عتبات عالیات و برنامه‌هایی از این دست را می‌توان اشاره کرد که هم بر اساس مطالبات مردمی تقاضای روزافزونی دارد و هم می‌توان از آن در راستای توسعه سایر بخش‌های فرودگاهی نیز بهره برداری کرد.

وی به پروژه عظیم منطقه ویژه مبتنی بر فناوری‌های برتر که می‌تواند تحول بزرگی را در توسعه صنعتی و اقتصادی همدان فراهم آورد نیز اشاره کرد و گفت: قطب‌های دانشگاهی و پزشکی و صنعتی و گردشگری و اقتصادی در همدان می‌تواند در جهت جلب سرمایه گذاران و گردشگران بین المللی و ملی مؤثر باشد که امیدواریم با استفاده از فرصت‌های قانونی برنامه ششم توسعه و سایر برنامه‌های توسعه‌ای در تحقق این اهداف گام‌های مؤثری برداریم.

کد خبر 4653033

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =