شرکت ۱۶۰۰ پلدختری در کنکور/ برخی حوزه‌ها مشکل سیستم سرمایشی دارند

پلدختر- معاون اداره آموزش‌وپرورش پلدختر با اشاره به شرکت یک هزار و ۶۷۸ پلدختری در کنکور سراسری گفت: در برخی حوزه‌ها با مشکل کمبود سیستم سرمایشی و صوتی مواجه هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا نظری روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان پلدختر با اشاره به اینکه یک هزار و ۶۷۸ داوطلب در ۱۱ حوزه با شرکت در کنکور سراسری در پلدختر به رقابت می‌پردازند، اظهار داشت: از این تعداد ۹۵۲ نفر زن و ۷۲۶ نفر مرد هستند که این آمار نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد رشد داشته است.

وی افزود: تعداد شرکت کنندگان کنکور در پلدختر در رشته علوم انسانی ۳۵۱ نفر، علوم تجربی یک هزار و ۱۱۶ نفر، علوم ریاضی ۵۱ نفر، هنر ۶۲ و زبان‌های خارجه ۹۸ نفر است که با توجه به این آمار بیشترین شرکت کنندگان مربوط به رشته علوم تجربی است.

معاون پرورشی آموزش و پرورش پلدختر گفت: در کنکور سراسری سال ۱۳۹۸ در پلدختر ۱۸۹ زن و ۱۶۲ مرد رشته علوم انسانی، ۶۳۶ زن و ۴۸۰ مرد علوم تجربی، ۹ زن و ۴۲ مرد در علوم ریاضی، در رشته هنر ۴۷ زن و ۱۵ مرد و در رشته زبان‌های خارجه ۷۱ زن و ۲۷ نفر مرد شرکت می‌کنند.

نظری افزود: آزمون کنکور سراسری سال ۹۸ در روزهای پنجشنبه و جمعه در شیفت‌های صبح و بعدازظهر برگزار می‌شود که سه حوزه مختص رشته علوم تجربی، ۲ حوزه علوم انسانی، یک حوزه هنر و یک حوزه مربوط به زبان خارجه است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تخریب و از بین رفتن ۱۸ مدرسه در جریان وقوع سیل در پلدختر نسبت به سال‌های گذشته مسیر حوزه‌ها تغییر کرده است.

معاون پرورشی آموزش و پرورش پلدختر افزود: بر این اساس با توجه به گرمای بیش از ۵۰ درجه در پلدختر در حوزه‌های برگزاری کنکور نیاز به نصب سیستم‌های سرمایشی وجود دارد که با وجود فاصله زمانی بسیار کم تا برگزاری آزمون در این زمینه تا کنون اقدام عملی صورت نگرفته و نیاز به هم افزایی ادارات است.

نظری گفت: از نظر نیروی انسانی همه نیروها پای کار هستند، چیدمان لازم برای برگزاری کنکور سراسری در پلدختر انجام شده و نیروها سازماندهی شده اند.

وی خاطرنشان کرد: ۲ مدرسه حضرت رسول (ص) و شاهد که از حوزه‌های برگزاری کنکور هستند از سیستم سرمایشی مناسب برخوردار نیستند و نبود سیستم صوتی مناسب در حوزه مدرسه ادب و شاهد از مشکلات پیش روی برگزاری کنکور در شهرستان پلدختر است.

کد خبر 4656516

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =