لزوم توجه به حقوق دستیاران و دانشجویان دکتری توسط شورای صنفی

نمایندگان شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) بر لزوم رسیدگی بیشتر به وضعیت آموزش، پژوهش و حقوق دستیاران و دانشجویان دکتری در دانشگاه های علوم پزشکی تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، جلسه همفکری شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) دانشگاه‌های علوم پزشکی در اداره رفاهی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد و مقرر شد نخستین نشست مجمع شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری اواخر مرداد یا اوایل شهریور ماه امسال برگزار شود.

لزوم اهمیت برگزاری نشست مجمع شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری، برنامه‌ریزی و ارائه برنامه‌های پیشنهادی در نشست یک‌روزه مجمع، ضرورت تشکیل و راه‌اندازی مجمع شورای صنفی در مقطع دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) و همچنین برنامه‌ریزی جهت برپایی هر چه بهتر انتخابات شورای صنفی از موارد مطرح شده در این نشست بود.

ضرورت تعامل بیش از پیش شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری با مسؤولان ستادی و دانشگاهی، لزوم رسیدگی بیشتر به وضعیت آموزشی و پژوهشی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D)، ضرورت توجه به وضعیت حقوق دستیاران و دانشجویان مقطع دکتری و... ازدیگر مواردی بود که توسط حاضرین در جلسه عنوان شد.

علی محمدی رئیس اداره رفاهی دانشجویان وزارت بهداشت، گفت: برگزاری این نشست که تابستان امسال با حضور مسؤولان ستادی و اعضای مجمع برگزار خواهد شد، می‌تواند آینده روشنی برای ادامه فعالیت‌های این شورا و برطرف کردن مشکلات و مطالبات صنفی و رفاهی دانشجویان ترسیم کند.

وی بر لزوم تعامل و همفکری بیشتر اعضای شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری با مسؤولان ستادی تاکید کرد و گفت: مشارکت و تعامل اعضای شورای صنفی با مسؤولان و مدیران معاونت‌های مختلف از جمله آموزشی و پژوهشی می‌تواند اثرات سازنده و مثبتی در پی داشته باشد و گامی به سوی تقویت شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) خواهد بود.

محمدی با اشاره به اینکه باید با کمک اعضای شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری و همچنین برگزاری نشست‌های مختلف با حضور اعضای مجمع شورای صنفی، در راستای پیگیری و حل مطالبات و مشکلات صنفی و رفاهی دانشجویان، گام برداریم، افزود: شورای صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) یک شورای نوپا و تازه تاسیس شده است که قطعا در آینده نزدیک می توان با دستاوردهای این شورا، حقوق و مطالبات دانشجویان را پیگیری کرد.

کد خبر 4671748

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =