لزوم حمایت از آموزش های فنی و حرفه ای/رفع کمبودها با اعتبارات ملی

بیرجند-رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی حمایت از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را ضروری دانست و گفت: تلاش می‌شود که نیازهای این دستگاه احصا و با اعتبارات ملی و استانی رفع شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید پور عیسی صبح یکشنبه در حاشیه بازدید از کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران در جمع خبرنگاران بیان کرد: آموزش‌های مهارتی یکی از کمک‌های دولت بوده که افراد را به سرعت وارد بازار کار می‌کند.

وی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به طور عمده در کشور موفق بوده است، اظهار کرد: افراد در صورتی موفق هستند که بعد از فراگیری مهارت‌ها به دنبال تکمیل آن بروند.

پور عیسی حمایت از مهارت‌ها و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را یکی از ضرورت‌های خراسان‌جنوبی عنوان کرد و افزود: در گروه‌های هدفی که آموزش عالی ندارند، این کارگاه‌ها آنها را بیشتر وارد بازار کار می‌کند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر برنامه‌های سازمان بودجه در راستای ارتقای تجهیزات و رفع کمبودهای فنی و حرفه‌ای بیان کرد: همکاری متقابل خوبی بین سازمان مدیریت و برنامه و اداره کل فنی و حرفه‌ای وجود دارد.

پور عیسی با بیان اینکه اعتبارات سال گذشته فنی و حرفه‌ای قریب به دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بوده است، گفت: در سال جاری تلاش می‌شود که انواع نیازهای فنی و حرفه‌ای احصا و رفع شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی ادامه داد: در مجموع در راستای تکمیل ساختمان‌های نیمه تمام، ارتقا و توسعه تجهیزات فنی و حرفه‌ای تلاش می‌شود.

حمایت از طرح های توجیهی اشتغال

پور عیسی با تاکید بر اینکه در این راستا باید از منابع ملی هم کمک گرفته شود، افزود: بخشی از این اقدامات با استفاده از منابع ملی و برخی هم با استفاده از منابع استانی انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال دیگری از سوی خبرنگار مهر مبنی بر اینکه در سال جاری چه میزان اعتبار به فنی و حرفه‌ای اختصاص داده خواهد شد، گفت: بسته به نوع پروژه‌های این دستگاه اعتبار تخصیص خواهیم داد.

پور عیسی ادامه داد: ادارات فنی و حرفه‌ای در تمام شهرستان‌ها برنامه‌ها و نیازهای شان را اولویت‌بندی کرده و به تناسب ظرفیت و نیازشان حمایت اعتباری خواهیم داشت.

وی با تاکید بر اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در راستای اشتغال و رونق تولید کمک شایسته ای دارد، افزود: در آموزش هایی که منجر به توانمندی شود و خروجی داشته باشد، سرمایه گذاری می‌کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌جنوبی با اشاره به حمایت‌های سازمان بودجه از طرح های اشتغال بیان کرد: حمایت‌های این سازمان بسته به نوع طرح های توجیهی انجام می‌شود.

کد خبر 4671920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 12 =