عملیات لوله گذاری جهت آبیاری ۹.۵ هکتار از فضای سبز  سنندج اجرا شد

سنندج - رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: عملیات لوله گذاری به منظور مصرف بهینه منابع آبی جهت آبیاری فضای سبز و مدیریت مصرف صحیح آب و استفاده از آب خام انجام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی شهرداری سنندج، شرمین شریفی اظهار داشت: فضای سبز و گسترش و حفاظت از آن در گرو مدیریت صحیح و استفاده درست از عوامل گسترش دهنده از لحاظ کمی و کیفی است.

وی افزود: عملیات لوله گذاری در سطح فضاهای سبز در راستای جداسازی آب خام از آب شرب جهت آبیاری فضای سبز و ارتقاء و توسعه شبکه آبیاری فضای سبز در سال جاری بصورت ویژه در حال اجرا است و سال گذشته نیز در راستای توسعه سرانه فضای سبز عملیات درختکاری گسترده در چندین نقطه از سطح شهر انجام شد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از انجام عملیات لوله گذاری ۹.۵ هکتار از فضای سبز سنندج خبر داد و ادامه داد: عملیات لوله گذاری در «کوچکه ره ش» واقع در بلوار نظام مهندسی در هشت هکتار و با الگوی کاشت سه هزار و ۲۰۰ درخت به صورت شطرنجی و با فواصل پنج متر انجام شده و منبع آبیاری آن از ایستگاه پمپاژ گریزه تامین می شود.

شریفی یادآور شد: خط لوله اصلی به متراژ یک هزار متر لوله پلی اتیلن ۱۱۰ میلیمتری ۱۰ بار و خط فرعی و انشعابات به متراژ ۵۰۰ متر و با لوله ۳۲ میلیمتری و از ۲۰ عدد شیر خودکار پلیمری استفاده شده است که با توجه به ثقلی بودن در اغلب مسیرها به وسیله الکترو پمپ فشار لازم تامین خواهد شد.

وی بیان کرد: عملیات لوله گذاری مسیر پشت هتل لاله سنندج نیز به مساحت ۱.۵ هکتار و با الگوی کاشت ۴۰۰ درخت به صورت شطرنجی و با فواصل پنج متر انجام شده که منبع آبیاری آن از چاه جنب هتل تامین می شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: خط لوله اصلی به متراژ ۴۰۰ متر لوله پلی اتیلن ۶۳ میلیمتری ۱۰ بار و خط فرعی آن شامل دو انشعابات به متراژ ۲۰۰ متر و با لوله ۳۲ میلیمتری و از دو عدد شیر خودکار پلیمری استفاده شده است.

کد خبر 4680079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =