خانواده‌ها نسبت به برنامه‌های اوقات فراغت فرزندان حساس باشند

همدان - معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان گفت: اصحاب رسانه استان همدان خانواده ها را نسبت به برنامه های اوقات فراغت فرزندان حساس کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی آزادبخت ظهر سه شنبه در شورای آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه این شورا می تواند الگوی عینی برای تقویت آموزش و پرورش باشد، گفت: سرمایه گذاری در آموزش و پرورش بستر توسعه پایدار کشور را فراهم می کند.

وی با بیان اینکه شورای آموزش و پرورش الگوی مناسبی برای تقویت دستگاه تعلیم و تربیت است، اضافه کرد: جایگاه استان  همداندر برنامه های آموزش و پرورش باید با برنامه ریزی و تلاش های بیشتر ارتقا یابد.

آزادبخت دانش آموزان را سرمایه های بی بدیل جامعه خواند و عنوان کرد: ساوقات فراغت در توانمندسازی و اعتمادسازی دانش آموزان موثر است و هزینه در این عرصه سرمایه گذاری استراتژیک است.

وی با بیان این که اوقات فراغت می تواند در اعتمادسازی و توانمندسازی دانش آموزان بسیار موثر باشد، افزود: همکاری دستگاه های مختلف باعث غنی تر شدن برنامه های اوقات فراغت می شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان اضافه کرد: شهرداری در مباحث فرهنگی خوب کار کرده و آموزش و پرورش باید با کمک شهرداری نسبت به ساخت محیط های ورزشی برای استفاده مشترک دانش آموزان در ساعات آموزشی و فرزندان اهالی محلات در اوقات فراغت اقدام کند.

وی تاکید کرد: اصحاب رسانه استان همدان خانواده ها را نسبت به برنامه های اوقات فراغت فرزندان حساس کنند.

مدیرکل اموزش و پرورش استان همدان نیز با اشاره به اهمیت مدرسه محوری در دستگاه تعلیم و تربیت، اظهار داشت:  در میان سه مثلث نیرومند آموزشی، تربیتی و تخصصی و مشاوره ای که در مدرسه وجود دارد، نقش معلم به عنوان رکن تحول و عنصر فکور مدرسه بسیار حائز اهمیت است.

محمد پورداوود افزود: آموزش و پرورش به سمت و سویی حرکت می کند که اندک اندک اختیار از ادارات کل به مناطق و سپس مدارس تفویض شود و مدرسه صالح به عنوان کانون محله جایگاه اصلی تحول در آموزش و پرورش به حساب می آید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به برنامه های اوقات فراغت، خاطرنشان کرد: در این برنامه ها که امسال بیش از ۱۰۰ هزار دانش آموز را پوشش داده است رویکرد مهارت محوری دنبال می شود و انواع مهارت ها بر اساس ۶ محور سند تحول بنیادین آموزش داده می شود.

پورداود در بخش دیگری از سخنان خود سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان را از جمله برنامه های مهم دستگاه تعلیم و تربیت ذکرکرد و افزود: تاکنون بیش از ۱۴ هزار و ۷۰۰ نوآموز مورد سنجش قرار گرفته اند.

کد خبر 4680420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =