فعالیت کمپ‌های ترک اعتیاد غیر مجازدر بروجرد/جلساتی که خروجی ندارد

بروجرد-فعالیت کمپ‌های ترک اعتیاد غیر مجاز در بروجرد همواره مورد انتقاد مردم و مسئولان بوده و این در حالیست که تا کنون اقدام اساسی برای جلوگیری از فعالیت این مراکز در شهرستان صورت نگرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، فعالیت کمپ های ترک اعتیاد غیر مجاز و ضرورت جلوگیری از فعالیت این مراکز همواره در بروجرد و ستاد مبارزه با مواد مخدر این شهرستان مطرح می شود و این در حالیست که تا کنون اقدام اساسی در این رابطه صورت نگرفته است.

عصر یکشنبه کمیسیون مبارزه با مواد مخدر شهرستان بروجرد با حضور دبیرستاد مبارزه با مواد مخدر لرستان، فرماندار بروجرد و مسئولان دستگاه های مرتبط برای بررسی فعالیت کمپ های غیرمجاز و تصمیم نهایی برای پلمپ این مراکز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد برگزار شد.

فعالیت ۴ کمپ ترک اعتیاد غیر مجاز در بروجرد

کرم رضا پیردایه رئیس اداره بهزیستی بروجرد در این جلسه، اظهار داشت: در حال حاضر ۴ کمپ ترک اعتیاد غیر مجاز در بروجرد شناسایی شده است که برای پلمپ آنها هر بار نیروی انتظامی اقدام می کند با مواردی مواجه می شود که هر دفعه از پلمپ آنها جلوگیری می شود.

وی، تصریح کرد: هم اکنون در بروجرد ۱۲ کمپ ترک اعتیاد مجوز فعالیت دارند که به طور متوسط بین ۳۰ الی ۵۰ معتاد را تحت پوشش قرار می دهد.

رئیس اداره بهزیستی بروجرد،  ادامه داد: در حال حاضر ۸ کمپ ترک اعتیاد برای بروجرد کافی است و ایجاد کمپ های دیگر خارج از ظرفیت موجود بوده که برای این موضوع باید با کمپ های غیرمجاز نیز برخوردی قاطع انجام شود.

رخشان رئیس مرکز «تی سی» بروجرد نیز در این جلسه اظهار داشت: تمامی مراکز «تی سی» در سراسر کشور غیردولتی هستند و تنها مرکز «تی سی» بروجرد به صورت دولتی فعالیت می کند.

وی با بیان اینکه از هر ۱۰ معتادی که در مرکز «تی سی» بروجرد نگهداری می شوند ۴ نفر از آنها به پاکی دائم می رسند، تصریح کرد: کمپ های ترک اعتیاد بروجرد از معرفی افراد معتاد به مرکز «تی سی» بروجرد به عنوان یک ظرفیت بالا در سطح شهرستان جلوگیری می کنند که این یک مشکل است.

افتتاح اردوگاه نگهداری معتادان تا هفته دولت

مجتبی بیرانوند دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر لرستان نیز در این جلسه با ابراز گلایه از وضعیت فعالیت کمپ های غیرمجاز و عدم تصمیم گیری نهایی برای پلمپ قطعی این مراکز در بروجرد، اظهار داشت: چندین کمپ غیرمجاز در مرکز خرم آباد فعالیت داشتند که در حال حاضر پلمپ و تعطیل شده اند اما در بروجرد نتوانسته ایم با این چند کمپ غیر مجاز در بروجرد مقابله کنیم به طوری که مشکل پیدا کرده ایم.

وی، افزود: برای معتادین متجاهر در سطح استان سپاه وارد عمل شده و یک اردوگاه نگه داری آماده کرده است که امید است تا هفته دولت به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه مرکز نگه داری سپاه تا کنون ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، تصریح کرد: این مرکز با ظرفیت نگه داری ۵۰۰ نفر تا هفته دولت تکمیل می شود.

بیرانوند، بیان داشت: همچنین یک مرکز ماده ۱۶ در استان داریم که این مرکز ظرفیت نگه داری ۲۴۰ معتاد را دارد و به طور کلی گرفتن، نگه داری و آزاد کردن افراد معتاد با دستور قضایی انجام می شود.

وی با بیان اینکه به طور مجموع در استان ظرفیت نگه داری ۷۵۰ معتاد را داریم، تاکید کرد: از این به بعد معتادین در بروجرد نیز می توانند به مرکز استان فرستاده شوند تا به ویژه در مرکز نگه داری سپاه که خروجی آن آموزش مهارت ها و ایجاد اشتغال برای افراد بوده، نگه داری شوند.

دبیرستاد مبارزه با مواد مخدر لرستان، گفت: مرکز تی سی بروجرد مرکزی بی نظیر برای نگه داری و ترک اعتیاد معتادین متهاحر است.

ضرورت برخورد جدی با فعالیت کمپ‌های ترک اعتیاد غیر مجاز

عبدالرحیم رحیمی فرماندار بروجرد نیز در این جلسه اظهار داشت: به طور کلی باید بهداشت فردی و محیطی افراد معتاد در کمپ های موجود بروجرد کنترل شود و اعمال قانون بدون در نظر گرفتن متولیان کمپ ها که چه افرادی هستند در اولویت کار قرار گیرد.

وی،  تصریح کرد: کمپی که هشت سال است مجوز فعالیت ندارد و به طور غیرقانونی تا کنون فعالیت کرده است یک فاجعه محسوب می شود.

فرماندار بروجرد، با تاکید بر اینکه باید بر نوع فعالیت کمپ های ترک اعتیاد در بروجرد نظارت جدی داشته باشیم، ادامه داد: تحت هر شرایطی نباید در مقابل فعالیت کمپ های غیر مجاز در بروجرد کوتاه بیایم و می بایست از فعالیت آنها جلوگیری شود.

رحیمی با بیان اینکه تا کنون ۱۴۰ معتاد متجاهر در سطح شهرستان بروجرد جمع آوری شده است، یادآور شد: گرفتن خرده فروش های مواد مخدر و جمع آوری آنها در یک مکان در مدت زمان طولانی تقریبا مشکل ایجاد می کند که برخی افراد با گرفتن جریمه نقدی از این خرده فروش ها آنها را آزاد می کنند که این رویه برخورد برای جامعه مشکل ساز شده است.

کد خبر 4684832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =