نماینده کنگره آمریکا: ترامپ متهم اصلی تیراندازی‌ها است

عضو کنگره آمریکا ترامپ را متهم اصلی تیراندازی و ناامنی‌های اخیر در آمریکا عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان، «کارین باس»، عضو کنگره آمریکا در انتقاد از وضعیت اجتماعی کشورش اظهار داشت: شاهد آن هستیم یک سیاه پوست به نام آرد گاردنر به دست پلیس کشته می‌شود و این پلیس حتی محکوم هم نمی‌شود. این وضعیت وحشتناک است.

عضو مجلس نمایندگان آمریکا از ایالت کالیفرنیا، همچنین در ارتباط با منشا حوادث و تیراندازی‌های مرگبار اخیر در تگزاس و اوهایو و تداوم ناامنی‌ها گفت: هیچ تردیدی ندارم که این اقدامات ناشی از بی احساسی و یاغی گری رئیس جمهور است. اگر چه دست او روی ماشه اسلحه نیست، اما من او را متهم به خشونت می‌کنم. اگر نگاهی به عامل تیراندازی داشته باشید این همانند بخشی از سخنرانی ترامپ است. این تنها به نژادپرستی ضد آمریکایی‌های آفریقایی تبار مربوط نمی‌شود. زمانی که ترامپ به مقام ریاست جمهوری رسید او حملات به لاتین تبارها را هم تشدید کرد. در دو سال و نیم اخیر آمریکایی‌های آفریقایی تبار، لاتین تبارها و افراد زیاد دیگری هدف حملات این رئیس جمهور قرار گرفته اند و آسیب دیده اند. این به منزله شکست و ناکامی برای کشور ما است.

نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا همچنین با ادامه انتقادات خود از ترامپ، افزود که او یک زندگی مملو از حملات به رنگین پوستان را در سابقه خود دارد. او در سال ۱۹۶۰ همراه پدرش از طرف دولت فدرال متهم به تبعیض در ارائه مسکن شد. او به رنگین پوستان مسکن نمی‌داد. او آنچه که درباره آمریکایی‌های آفریقایی تبار می‌گوید تنها در جهت حمایت از شرکت هایش است. او سابقه‌ای طولانی در رابطه با نژادپرستی تبعیض آمیز به همراه دارد. در سخنرانی آتی وی هم شاهد همین اظهارات نژاد پرستانه خواهیم بود و او دموکرات‌ها را سرزنش خواهد کرد. ما در دو سال و نیم اخیر شاهد این موضوع بود ه ایم که این رئیس جمهور آشکارا دروغ می‌گوید.

اظهارات عضو مجلس نمایندگان آمریکا علیه ترامپ در حالی است که این کشور طی کمتر از یک هفته گذشته شاهد اتفاقات مرگباری از جمله تیراندازی در تگزاس، اوهایو و به تازگی نیز چاقوکشی مرگبار در کالیفرنیا بوده است که در نتیجه این حوادث بیش از ۳۵ نفر تا کنون قربانی شده‌اند.

از سوی دیگر بسیاری از کاربران آمریکایی در شبکه‌های اجتماعی وقوع حوادث مرگبار اخیر را با سیاست‌های ضدمهاجرتی ترامپ و اظهارات نژادپرستانه اخیر او علیه نمایندگان رنگین‌پوست کنگره مرتبط دانسته‌اند.

کد خبر 4687969

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =