روند اجرای طرح انتقال آب سد طالقان به قزوین تسریع شود

قزوین- نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: روند اجرای طرح انتقال آب سد طالقان به قزوین باید تسریع شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه با موضوع بررسی چالش ها و فرصت ها در بخش تامین و توزیع آب شرب، ایجاد و ارتقا شبکه و تصفیه خانه های فاضلاب در شهرها و روستاها در شرکت آب و فاضلاب استان قزوین برگزار شد.

داود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت: معدل کار در آبفای شهری و روستایی قابل قبول است و مهمترین اولویت تکمیل پروژه انتقال آب شرب از سد طالقان است.

وی افزود: برای ارتقاء سیستم جمع آوری و تصفیه فاضلاب قزوین و شریفیه باید اعتبار مورد نظر را تامین کرد.

محمدی استفاده‌ از بودجه تبصره ۸ را در اصلاح شبکه آب بافت فرسوده را مهم و اجرایی عنوان کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه گفت: فرونشست زمین، بافت فرسوده و به سازی شبکه های آب شرب را باید به صورت علمی در بودجه در نظر گرفته شود.

سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال آب از سد طالقان برای مصارف شرب برای بهبود کمی و طعم آب شهر آبیک بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: مجمع نمایندگان استان برای ایجاد هماهنگی های لازم و نیز پیگیری بودجه، آمادگی برگزاری جلسات مربوط به پروژه های تامین و توزیع آب را دارد.

بهمن طاهرخانی نماینده مردم شهرستان تاکستان هم در این جلسه، آبرسانی به روستاها را با توجه به بازگشت جمعیت، مهم ارزیابی کرد.

داراب بیرنوندی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان نیز گفت: ۱۰۰ درصد جمعیت شهری در ۲۶ شهر با جمعیت ۹۸۰ هزار نفر تحت پوشش آبرسانی ۲۴ ساعته قرار دارند.

وی افزود: آب شرب جمعیت شهری توسط ۱۷۳ حلقه چاه و به وسیله ۲۱۹۷ کیلومتر شبکه و خطوط انتقال آبرسانی می شود.

بیرنوندی تصریح کرد: همچنین ۶۴ درصد جمعیت شهری با واگذاری بیش از ۲۵۰ هزار انشعاب و با ۶ باب تصفیه خانه، تحت پوشش شبکه جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب خانگی قرار دارند.

وی احداث و توسعه۲۵ کیلومتر شبکه آب و ۲۴ کیلومتر خطوط انتقال، حفر ۸حلقه چاه و تجهیز ۸ حلقه چاه دیگر، احداث ۱۵ هزار مترمکعب مخزن، ارتقا و تکمیل تصفیه قزوین و تاکستان، احداث تصفیه خانه های فاضلاب شهرهای شال، شریفیه و آبگرم و توسعه شبکه و خط انتقال فاضلاب به میزان ۲۵ کیلومتر را از جمله برنامه ها و اولویت کاری سال ۱۳۹۸ شرکت آب و فاضلاب استان قزوین عنوان کرد.

بیرنوندی،  اجرای کامل طرح آبرسانی شرق قزوین، تکمیل آبرسانی به محمدیه و مهرگان، تکمیل آبرسانی به آبیک، تکمیل و ارتقا تاسیسات فاضلاب قزوین، تاکستان و آبیک را از دیگر برنامه های در دست اقدام این شرکت برشمرد.

وی در ادامه تعداد روستاهای تحت پوشش را ۵۰۶ روستا عنوان کرد و افزود: شاخص بهره مندی از آب شرب سالم در روستاها را بیش از ۸۶ درصد است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین تداوم آبرسانی سیار به روستاهای کم آب، احداث ۲۰ مجتمع آبرسانی را از اهم برنامه های در دست اقدام عنوان کرد.

کد خبر 4690088

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =