ضعف اطلاع رسانی در شهرداری گرگان/برنامه ها کامل معرفی نمی شود

گرگان- سخنگوی شورای شهر گرگان با بیان این که انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر گرگان هفته آینده برگزار می شود، گفت: در این دوره از مدیریت شهری به طور کامل از ابزار اطلاع رسانی استفاده نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا آقاملایی در دیدار با اعضای تحریریه خبرگزاری مهر، اظهارکرد: در آستانه دو سالگی این دوره از شورای شهر گرگان بوده و طی این دوره فعالیت های فرهنگی و اجتماعی چشمگیرتری را نسبت به سنوات قبل شاهد بودیم.

وی به پروژه های انجام شده و یا در دست اقدام شهرداری گرگان اشاره کرد و گفت: تکمیل پیاده راه النگدره، آبشار صخره ای ناهارخوران، احداث روگذر افسران که با نام سربازان گمنام امام زمان (عج) تغییر نام یافته، شهربازی مدرن، سورتمه، مرکز تفریحی و تجاری در محل چهارشنبه بازار و بالن سواری از جمله این پروژه ها است.

آقاملایی با بیان این که در این دوره از عمر شورا، ممکن است یک روگذر دیگر هم زده شود، موقعیت آن را در ناهارخوران و یا ورودی شرقی گرگان اعلام کرد.

وی در خصوص فعالیت خود در شورای عالی استان ها بیان کرد: در این شورا پیگیری های مختلف در مورد مسائل گوناگون انجام شده و برخی منتج به نتیجه شده و برخی دیگر هم در دست بررسی است.

آقاملایی با بیان این که شورای عالی استان ها هم تراز با دولت می تواند به مجلس لایحه دهد، اظهارکرد: در شورای عالی استان ها ما پیگیر این هستیم که در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر انتخاب شورایاری ها برگزار شود.

وی افزود: با تصویب این لایحه می توان از خرد جمعی استفاده کرد و بسیاری از نخبگان می توانند در مدیریت شهر نقش آفرینی کنند.

طرح یکپارچه سازی مدیریت شهری

نماینده گلستان در شورای عالی استان ها  گفت: از دیگر طرح هایی که به دنبال آن هستیم طرح یکپارچه مدیریت شهری بوده که البته کلیات آن هنوز مصوب نشده است.

وی با بیان این که تصویب این امر جلوی برخی از موازی کاری ها را می گیرد و از هزینه های اضافه جلوگیری می کند، به دیگر مسائل پیگیری شده توسط شورای عالی استان ها اشاره کرد.

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان در بخش دیگری از سخنان با بیان این که ما هنوز نتوانستیم ظرفیت های استان را در سطح کشور معرفی کنیم، گفت که گلستان از لحاظ ظرفیت جزو ۱۰ استان اول کشور بوده اما از لحاظ برخورداری جزو ۱۰ استان آخر است.

آقاملایی در خصوص نظارت بر کار شهرداری توضیح داد: وظیفه شورای شهر نظارت بر کار شهرداری بوده و این کار یک کار تیمی است؛ همه اعضای نظارت های خود را بر مجموعه شهرداری دارند و همه در زمینه های مختلف توضیحات لازم را طلب می کنند.

وی در خصوص پروژه ای که بیش از مبلغ مورد تصویب در شهر اجرا شده، ادامه داد: توضیح و دلیل این کار از شهرداری خواسته شده ولی در شورا رأی اکثریت مهم است و هر فرد استراتژی خاص خود را دارد یک جا کوتاه آمده، یک جا فرصت داده و یک جا برخورد می کند و شورا پیگیری های خود را در این زمینه انجام می دهد.

عدم استفاده از ابزار اطلاع رسانی در مدیریت شهری گرگان

آقاملایی افزود: در این دوره از مدیریت شهری به طور کامل از ابزار اطلاع رسانی برای معرفی پروژه ها و پیگیری ها استفاده نمی شود بنابراین مردم به طور کامل از روند پروژه ها اطلاع نداشته و آن را کند ارزیابی می کنند.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در جامعه گفت: توجه به رسانه سرمایه گذاری است و حوزه اطلاع رسانی کمتر از کار عمرانی نیست.

آقاملایی با بیان این که بزرگترین پروژه تاریخ گرگان (روگذر افسران) در حال اجرا است اما هنوز مردم با آن آشنا نیستند، این امر را ضعف شهرداری در اطلاع رسانی دانست.

وی در خصوص بستکبال گفت که تاکنون تیم نفت آبادان هنوز برای شرکت در مسابقات غرب آسیا به جمع بندی نرسیده است و ما باید تیم خوبی را برای شرکت در این مسابقات ببندیم.

آقاملایی از انتخابات هیئت رئیسه سال سوم در هفته پیش رو خبرداد و خود را به عنوان کاندیدای ریاست شورا معرفی کرد.

کد خبر 4693041

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =