صنایع آلاینده اشکذر با همراهی فرمانداری ساماندهی می شود

یزد ـ مدیرکل محیط زیست استان یزد از ساماندهی صنایع آلاینده شهرستان اشکذر با همراهی فرمانداری این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، نیره پورملائی در سفر به شهرستان اشکذر و دیدار با فرماندار و جمعی از مسئولان این شهرستان اظهار داشت: تعدادی از صنایع مستقر در شهرستان اشکذر در زمره صنایع آلاینده هستند که با تذکرهای بسیار و اعزام کارشناسان در تلاش برای رفع آلایندگی این واحدها بوده ایم.

وی با بیان اینکه برخی از این صنایع توجهی به اخطارهای محیط زیست و تذکرهای کتبی و شفاهی نداشته اند، افزود: تعدادی از این واحدها با همکاری فرمانداری و هماهنگی با مراجع ذیربط تعطیل شد.

پورملائی عنوان کرد: تلاش ما، ساماندهی صنایع آلاینده در شهرستان اشکذر است که امیدواریم این مهم با همکاری فرمانداری محقق شود.

مدیرکل محیط زیست استان یزد همچنین از همراهی و همکاری مجموعه فرمانداری اشکذر برای راه اندازی نمایندگی اداره محیط زیست در اشکذر قدردانی کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم با نظارت بیشتر بر واحدهای صنعتی، خواسته اصلی مردم اشکذر که بهره مندی از هوای پاک است را محقق کنیم.

پیگیری جدی  در مورد مسائلی که با سلامت مردم سر و کار دارد

فرماندار اشکذر نیز در این جلسه با بیان اینکه نسبت به دغدغه مردم شهرستان مبنی بر مسائل زیست محیطی واقف هستیم، اظهار داشت: خواسته اصلی مردم، فعالیت اداره یا نمایندگی مستقل محیط زیست در شهرستان اشکذر است.

هادی هادی‌نسب با بیان اینکه از ابتدای فعالیت در مجموعه فرمانداری بازدیدهای متعددی از واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی نیکو، فولاد و ناحیه صنعتی حاجی آباد صورت گرفته است، عنوان کرد: در حوزه مسائلی که با سلامت مردم سر و کار دارد با جدیت در حال پیگیری هستیم.

وی با بیان اینکه علیرغم صنعتی بودن شهرستان اشکذر اداره محیط زیست در این شهرستان نمایندگی ندارد، تصریح کرد: اگر چه فعالیت هایی تحت عنوان بازدیدهای سر زده توسط نماینده اداره محیط زیست استان صورت می گیرد اما خواسته اصلی مردم فعالیت اداره و یا نمایندگی مستقل محیط زیست در شهرستان است.

فرماندار اشکذر ضمن تشکر از همکاری و همراهی اداره محیط زیست استان در رابطه با مسائل آلایندگی شهرستان اشکذر گفت: اقدامات بسیار خوبی در ماه های گذشته در برخورد با واحدهای آلاینده که منشا بوی مشمئز کننده و همچنین آلودگی هوا در منطقه  بودند، صورت گرفته که نمونه آن تعطیلی سه واحدی است که علیرغم اخطارهای متعدد و دعوت، در جلسات فرمانداری حضور نیافتند.

هادی نسب اظهار داشت: برخورد با واحدهای صنعتی آلاینده شهرستان منطبق با نظر اداره حفاظت از محیط زیست استان است و در این راستا مجموعه شهرستان بنا بر نظرات تخصصی کارشناسان این حوزه اقدام خواهد کرد.

کد خبر 4695132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =