توسعه شهرستان گناوه شتاب بیشتری می‌گیرد

گناوه- مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری بوشهر گفت: تعیین شهرستان گناوه به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور به معنای محرومیت آن نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، رسول رستمی دوشنبه شب در نشست شورای اداری شهرستان گناوه  اظهار داشت: طرح ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته در کشور در دفتر مقام معظم رهبری کلید خورد وزیرکشور متولی آن تعیین شده است تا با رویکرد علمی و دانش بنیان در حوزه های مختلف توسعه ای بتوان برنامه ریزی کرد و این شهرستان ها را الگویی براساس شاخص های کمی و کیفی قرار داد و آن را به شهرستان های دیگر گسترش داد.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری بوشهر افزود:  شهرستان گناوه به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان‌کمتر توسعه یافته کشور قرار گرفته ولی این  به‌معنای محرومیت این شهرستان نیست بلکه هدف از آن توسعه همه جانبه و فراگیر در این شهرستان است تا بتوان این ظرفیت را برای توسعه کرانه های شمالی خلیج فارس و استان بوشهر در نظر گرفت.

وی اظهار داشت: شهرستان گناوه دارای ظرفیت و قابلیت‌های فراوانی در حوزه های مختلف است که  برای بهره برداری مناسب از این فرصت ها باید برنامه ریزی  کرد تا از این فرصت‌ها استفاده بهینه شود.

رستمی تصریح کرد: اجرای این طرح مورد تاکید ویژه استاندار است و به منظور اجرای این طرح در شهرستان گناوه، نشست‌های متعددی با رویکردهای چند وجهی پیش بینی شده است که هم به زیرساخت ها و ارتقای آن توجه ویژه می شود و هم به ارتقای مسایل اجتماعی در شهر و روستاهای شهرستان گناوه نگاه خاصی می‌شود.

وی بیان کرد: در سطح کشور وزیر کشور و همه هیئت دولت این طرح را مدنظر قرار داده اند و در هر بخشی از حوزه ها تکلیفی در وزارت خانه ها برای این طرح تعریف شده است.

وی ادامه داد:  در استان بوشهر نیز برای استفاده هر چه بیشتر از این موقعیت و نتیجه بخش بودن این طرح اتاق فکری از نخبگان استان تشکیل وکمیته هایی مختلف ایجاد و نشست‌های متعددی با دستگاه‌های اجرایی برگزار و مسئولیت‌ها و ماموریت آنان تا پایان سال و برنامه ششم توسعه تدوین و مشخص می‌شود.

وی گفت: کار اصلی این طرح در شهرستان به مدیریت فرماندار است که خوشبختانه فرماندار گناوه هم تجربه و تعهد و توانایی و مدیریت لازم را در این زمینه دارد و تعامل خوبی بین دستگاه های مختلف وجود دارد.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری بوشهر یادآور شد: ظرفیت ملی، استانی و شهرستانی در بخش های نهادی،مردمی و بخش دولتی همه در کنار هم برای توسعه شهرستان قرار گرفته اند .

 مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان بوشهر افزود: تعیین شهرستان گناوه در جمع ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته فرصت بسیار مناسبی برای این شهرستان است و مسئولان و مردم  باید از این فرصت پیش آمده در راستای توسعه و پیشرفت شهرستان گناوه نهایت استفاده را داشته باشند.

وی بیان کرد: هر برنامه و طرح مناسب و خوبی که قرار باشد در  آینده در استان بوشهر اجرا شود از شهرستان گناوه به عنوان پایلوت شروع می‌شود و علاقمندیم که مدل را در توسعه  شهری و روستایی  و موضوعات فراگیرتوسعه با مدل گناوه در سطح استان  پیاده کنیم .

در  این جلسه از آزاده سرافراز حجت اله احمدی رئیس اداره مخابرات شهرستان گناوه به مناسبت سالگرد ورود پیروزمندانه آزادگان به میهن اسلامی  تجلیل شد.

کد خبر 4697198

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =