۲۶۰ نفر فوتی در ادارات پزشکی قانونی طی سال جاری معاینه شدند

سنندج - مدیرکل پزشکی قانونی کردستان  گفت: در سه ماهه اول سال جاری ۲۶۰ نفر فوتی در مراکز پزشکی قانونی سطح استان معاینه شدند.

غلامرضا همایون پور در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: طی سه ماهه اول سال جاری ۲۶۰ نفر فوتی در ادارات پزشکی قانونی استان کردستان معاینه شدند که نسبت به ۲۷۳ نفر فوت شدگان مدت مشابه سال قبل ۴.۷ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: از ۲۶۰ نفر فوت شدگان سه ماهه امسال ۱۹۴ نفر مرد و ۶۶ نفر دیگر زن بودند و این در حالی است که از ۲۷۳ نفر فوت شدگان مدت مشابه سال قبل ۲۱۴ نفر مرد و ۵۹ نفر زن بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی کردستان در ادامه سخنان خود بیان کرد: در سه ماهه اول سال جاری سه نفر بر اثر برق گرفتگی در استان کردستان جان خود را از دست دادند.

همایون پور با بیان اینکه هر سه نفر فوت شدگان حادثه برق گرفتگی مرد بودند و این حوادث در ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد رخ داده است، ادامه داد: در سال ۹۷ نیز ۱۳ نفر که ۱۱ نفر مرد و دو نفر زن بودند بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست دادند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: طی سه ماهه اول سال جاری چهار نفر نیز که همگی مرد بودند بر اثر گاز گرفتگی در استان کردستان جان خود را از دست دادند این در حالی است که فوت شدگان گاز منواکسید کربن در مدت مشابه سال قبل دو نفر بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی کردستان گفت: همچنین در این سه ماهه شش نفر بر اثر مصرف مشروبات الکلی جان خود را از دست دادند این در حالی است که فوت شدگان مدت مشابه سال قبل دو نفر بودند.

همایون پور اظهار داشت: در سال ۹۷ در استان کردستان ۱۳ نفر بر اثر مصرف مشروبات الکلی جان خود را از دست دادند این در حالی است که فوت شدگان مصرف مشروبات الکلی در سال ۹۶ شش نفر بوده است.

وی افزود: در سه ماهه اول امسال نیز هفت نفر بر اثر حوادث کار در استان کردستان جان خود را از دست دادند این در حالی است که فوت شدگان حوادث کار مدت مشابه سال قبل پنج نفر بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی کردستان ادامه داد: در همین مدت یعنی سه ماهه نخست سال جاری ۸۵ نفر نیز بر اثر حوادث کار مصدوم شدند که نسبت به ۸۲ نفر مصدومان مدت مشابه سال قبل ۳.۶ درصد رشد داشته است.

همایون پور یادآور شد: همچنین در سه ماهه اول امسال پنج نفر بر اثر غرق شدگی در استان کردستان جان خود را از دست دادند این در حالی است که در سه ماهه اول سال قبل فوت شدگان غرق شدگی دو نفر بوده است.

وی بیان کرد: از پنج نفر فوت شدگان سه ماهه امسال چهار نفر مرد و یک نفر دیگر زن بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی کردستان گفت: در سه ماهه اول سال جاری ۱۲ نفر بر اثر سوء مصرف مواد مخدر در استان کردستان جان خود را از دست دادند که نسبت به ۱۱ نفر فوت شدگان مدت مشابه سال قبل ۹ درصد رشد داشته است.

همایون پور اظهار داشت: همه فوت شدگان مصرف مواد مخدر در سه ماهه اول امسال و مدت مشابه سال قبل مرد بودند.

کد خبر 4697873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =