ضریب همبستگی ملی با سازمان های مردم نهاد افزایش می یابد

بهشهر- معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی استاندار مازندران با بیان اینکه ضریب همبستگی ملی با سازمان های مردم نهاد افزایش می یابد گفت: برای تقویت نهادها و سازمان های مردم نهاد تلاش شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین حسن نژاد عصر چهارشنبه در همایش سمن های دانش آموزی در سالن بصیرت ارشاد بهشهر افزود: در آسیب اجتماعی و مهارت آموزی و توجه به محیط زیست با توجه به کارهای انجام شده، کم کاری شده است و وضعیت مناسبی نداریم.
 
وی اظهار داشت: دانش آموزان ما با عضویت در سمن ها مسئله شناسی پیدا کرده و درک درست پیدا می کنند و می توانیم با کمک هم برای کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کنیم.

این مسئول با اعلام اینکه امروز باید به سازمانهای مردم نهاد اعتماد و سطح توقع از دولت را تعریف کنیم یادآور شد: بخشی از کارهای دولت باید به سمن ها و مردم واگذار شود.

حسن نژاد گفت: سطح توقع مردم از دولت آنچنان است که همه مسائل را برعهده دولت می دانند و کم و کاستی ها را از دولت می دانند و باید با واگذاری برخی از امور به مردم آنان را در مشارکت وارد کرد.

معاون استاندار مازندران با اشاره به اینکه دولت به تنهایی قادر نیست همه مسائل را حل و مداخله کند؛ بیان داشت: مردم می توانند آزادانه و داوطلبانه بخشی از ماموریت های اجتماعی امروز را مدیریت و دولت در این راستا در کنار مردم سیاست گذاری کند.
 
حسن نژاد افزود: باید در کنار دیگر سازمانها تلاش شود تا اهداف جامعه بشری محقق شود و با این نگاه و سپردن کار مردم به مردم،  تلاش می کنیم از مطالبه گری به اقدام برسیم و عمل کنیم و موفقیت ها بیشتر شود.

معاون استاندار مازندران گفت: فرصت دولت چابک و فعال و سیاست گذار با سمن ها ایجاد می شود و با وضعیت کنونی نمی توان انتظار برآورده کردن همه مسائل را به تنهایی از دولت داشت.

وی افزود: ضریب همبستگی ملی، مطالبه گری منطقی با سمن ها شکل می گیرد و در حوزه سیاست گذاری باید مطابه گری کنیم نه اینکه دولت فقط کار کند.

حسن نژاد گفت: سمن ها فرصتی برای تحول آفرینی هستند و مدیران باید از فرصت سازمان های مردم نهاد برای توسعه و تحول استفاده کنند.

کد خبر 4698420

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 12 =