وندالیسم شهری در کرمان بسیار پایین است

کرمان - معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری کرمان با اشاره به اینکه وندالیسم شهری در کرمان بسیار پایین است، گفت: تخریب آثار هنری، مجسمه و مبلمان شهری در کرمان نداریم.

عماد محسنی تکلو در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در مساله هنرهای شهری با دو موضوع رو به رو هستیم، اظهار کرد: این موضوعات شامل تولید آثار هنری در شهر و نگهداری از آنهاست که در این راستا اگر به دقت بحث غنای آثار هنری را در شهر در نظر داشته باشیم، باید هم در جهت سفارش دادن و تولید آثار هنری فاخر تلاش کنیم و هم مسأله‌ی نگهداری از آنها را مدنظر قرار دهیم.

وی در  ادامه با بیان اینکه در بحث نگهداری نیز عموما دو مسأله، آثار هنری را تهدید می‌کند، افزود: عوامل محیطی از جمله آب و باد و نیز مسائل اجتماعی از آن جمله هستند که در خصوص مسأله اول باید سعی کنیم تا از مواد مناسب برای ساخت آثار هنری استفاده شود تا مجسمه از تخریب توسط عومل طبیعی محافظت شود.

محسنی تکلو اظهار داشت: خوشبختانه در حوزه مسائل اجتماعی نیز هیچگونه تخریب یا سرقت مجسمه های شهری درکرمان گزارش نشده است و مردم از آنها حفاظت می‌کنند.

 وی با بیان اینکه در واقع وندالیسم شهری در کرمان بسیار پایین است؛ تصریح کرد: طی سال‌های اخیر مردم به این بلوغ فکری رسیده‌اند که وقتی مجسمه یا آثار هنری در شهر نصب می‌شود؛ از آن حفاظت کنند.

وی با تاکید بر ضرورت حفاظت از مجسمه ها و مبلمان شهری گفت: باید با برنامه‌ریزی و اتخاذ تصمیمات لازم، تعلق خاطر مردم را نسبت به آثار و مجسمه های شهری بیشتر کنیم که در این راستا برگزاری سمپوزیوم‌ها و رویدادها و خلق آثار هنری در حضور مردم بسیار مهم و تاثیرگذار است و باعث می شود که مردم بیشتر در حفظ و نگهداری این آثار احساس مسئولیت کنند.

کد خبر 4698608

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =