پوشش خدمات توانبخشی با استفاده از منابع بیمارستانی

معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: امیدواریم بتوانیم از منابع بیمارستانی برای پوشش خدمات توانبخشی استفاده کرده و در گام اول، به بیمارانی که احتیاج به خدمات خیلی ضروری توانبخشی دارند، کمک کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم جان بابایی، روز سه شنبه در حاشیه اجلاس سراسری معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، اظهارداشت: در اولین قدم، سند جامع توانبخشی را مورد بررسی قرار داده، نهایی کرده و در کل کشور اجرایی می کنیم.

وی در پاسخ به این سئوال که برنامه وزارت بهداشت برای توسعه خدمات توانبخشی در کشور چیست، افزود: قدم بعدی در تحقق هدف توسعه خدمات توانبخشی درکشور، ارائه خدمات خیلی ضروری توانبخشی است تا برای ارائه آن از پوشش طرح تحول و پوشش موسسات بیمه گر استفاده شود.

جان بابایی در پاسخ به این سئوال که عدم پوشش خدمات توانبخشی، بیماران و مراکز توانبخشی را با مشکل مواجه کرده است، و وزارت بهداشت چه راهکاری برای این مشکل اندیشیده است، گفت: هم اکنون به دلیل تاثیر خدمات توانبخشی در سلامت جامعه، زمینه خوبی در شورایعالی بیمه فراهم شده است تا ان شاالله با تحت پوشش قرار دادن خدمات توانبخشی از سوی بیمه ها، استفاده از این خدمات در جامعه گسترش یابد.

معاون درمان وزارت بهداشت، همچنین در مراسم افتتاحیه اجلاس سراسری معاونان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، اظهار داشت: حوزه توانبخشی، یکی از حوزه های پزشکی است که مغفول مانده است و لذا از جمله مباحث مهم مورد بحث در این اجلاس، حوزه توانبخشی و تبیین جایگاه آن است که به صورت کاربردی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و سندی برای آن تدوین خواهد شد.

وی خطاب به معاونان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، افزود: خوشبختانه زیرساخت آن در دانشگاه های علوم پزشکی کشور فراهم است و امکان سرمایه گذاری در این بخش نیز وجود دارد و با توجه به حمایت های وزیر بهداشت و زمینه ای که در شورای عالی بیمه جهت تحت پوشش قرار دادن خدمات این حوزه وجود دارد، امیدواریم که گام به گام بتوانیم از منابع بیمارستانی برای پوشش خدمات توانبخشی استفاده کرده و در گام اول، به بیمارانی که احتیاج به خدمات خیلی ضروری توانبخشی دارند، خدمت رسانی کنیم.

کد خبر 4710553

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =