اتصال داروخانه ها به پرونده الکترونیک سلامت تا آبان ۹۸

معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: تمام داروخانه های کشور تا آبان ۹۸ باید امکان تبادل اطلاعات با پرونده الکترونیک سلامت را داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اصغر انصاری، اظهار داشت: نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک یکی از مهم ترین فرآیندهایی است که باید به پرونده الکترونیک سلامت متصل شود و اولویت اصلی ما، نسخه پیچی الکترونیک است که از تصمیمات هشتمین نشست شورای سیاستگذاری نظام الکترونیک بوده است.

وی افزود: روز گذشته با حضور نمایندگانی از انجمن داروسازان ایران و تهران، شرکت های نرم افزاری داروخانه و سازمان غذا و دارو نشستی برگزار شد که با هم افزایی و همکاری مشترک، برنامه ای را برای اجرای بهتر نسخه پیچی الکترونیک داشته باشیم.

معاون مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد: گواهی نرم افزارهای داروخانه تا ابتدای پاییز، ارزیابی و صادر می شود و تمام داروخانه های کشور تا آبان ماه باید به سامانه های جدید ارتقا پیدا کنند تا امکان تبادل اطلاعات با پرونده الکترونیک سلامت را داشته باشند.

انصاری از کدینگ دارو به عنوان یکی از زیرساخت های مهم و اساسی نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک یاد کرد و گفت: خوشبختانه کدینگ دارو تهیه و به تمام دانشگاه های علوم پزشکی کشور، شرکت های نرم افزار دارو و سازمان های مربوطه ابلاغ شد.

کد خبر 4711194

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =