هوای اصفهان در وضعیت سالم ثبت شد/شاخص کیفی ۸۵

اصفهان - رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان گفت: هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز در وضعیت سالم ثبت شد.

بابک صادقیان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۲ ظهر امروز به ۸۵ رسید و در وضعیت سالم ثبت شد.

وی با بیان اینکه شاخص کیفی هوای اصفهان در یکی از ایستگاه های سنجش آلایندگی اصفهان در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس ثبت شده است، افزود: شاخص کیفی هوا در میدان احمدآباد با عدد ۱۱۱ نشانه وضعیت نارنجی است.

رئیس امور آزمایشگاه‌های محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه هوای امروز اصفهان همچنین در دیگر ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهر اصفهان در وضعیت زرد است، بیات داشت: بر این اساس  کیفین هوای اصفهان در خیابان پروین با شاخص کیفی ۹۰، خیابان دانشگاه ۸۴، استانداری ۸۲،  رودکی با ۷۵ و بزرگره خرازی ۶۲ در وضعیت سالم گزارش شده است.

کیفیت هوای شهرستانهای استان اصفهان در وضعیت  زرد

وی با بیان اینکه در تمامی ایستگاه‌های سنجش آلایندگی شهرستانها کیفی هوا در وضعیت زرد ثبت شده است، بیان داشت: میانگین شاخص کیفی هوای اصفهان مبارکه  با شاخص کیفی ۶۸، سجزی ۹۰، نجف آباد ۶۸و کاشان ۶۶ در وضعیت سالم گزارش شد و در شاهین شهر نیز در وضعیت زرد است.

رئیس امور آزمایشگاه‌های استان اصفهان تاکید کرد: شاخص کیفی هوا در بازه صفر تا ۵۰ نشانه هوای پاک، ۵۰ تا ۱۰۰ نشانه هوای سالم، ۱۰۰ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (افراد دچار بیماری‌های قلبی تنفسی، کودکان و افراد میانسال و زنان باردار و غیره) و ۱۵۰ تا ۲۰۰ نشانه وضعیت ناسالم برای عموم مردم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و بالاتر از ۳۰۰ نشانه هوای خطرناک است.

کد خبر 4721329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =