پایان تلاش آزادکاران چهار وزن دوم با دو مدال نقره و برنز

پیکارهای چهار وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان در حالی به پایان رسید که دو مدال نقره و برنز به نمایندگان ایران رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، رقابتهای چهار وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان عصر امروز در شهر نورسلطان قزاقستان به پایان رسید که طی آن علیرضا کریمی و یونس امامی در اوزان ۹۲ و ۷۰ کیلوگرم به ترتیب به مدال های نقره و برنز دست یافتند.رضا افضلی و یدالله محبی هم در اوزان ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم حذف شدند.

در وزن ۷۰ کیلوگرم یونس امامی در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر اریگلنت پریزرینی از آلبانی را شکست داد وی در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر از سد المان دوگدوربک اولو از قرقیزستان گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل کوجیرو شیگا از ژاپن با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شد و به نیمه نهایی راه یافت و در این مرحله مقابل نورکجا کایپانوف از قزاقستان با نتیجه ۶ بر ۷ مغلوب شد و به رده بندی رفت. امامی در رده بندی موفق شد نیکولای کوجوکارو از انگلیس را ضربه فنی کند و به مدال برنز برسد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم رضا افضلی در دور نخست مقابل گندری گارزون از کوبا با نتیجه ۵ بر ۲ شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم علیرضا کریمی پس از استراحت در دور اول در دور دوم در مصاف با گئورگی روبایف از مولداوی با نتیجه ۱۲ بر یک پیروز و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۲ بر ۲ لیوبومیر ساگالیوک از اوکراین را مغلوب کرد و راهی نیمه نهایی شد. کریمی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر علیخان جبرائیل اف از روسیه را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال با نتیجه ۴ بر صفر  مغلوب جی دن کاکس از آمریکا شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم یداله محبی در دور نخست با نتیجه ۶ بر یک خودربولگا دورجخاند از مغولستان را مغلوب کرد و در دور بعد در  مصاف با نیکولاس گویازدوفسکی از آمریکا با نتیجه ۵ بر ۲ به پیروزی دست یافت. محبی در این مرحله مقابل الکساندر خوتسیانیوسکی از اوکراین با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

 در روز نخست این رقابتها نیز  رضا اطری وزن ۵۷ کیلوگرم پنجم شد و امیر محمد یزدانی هم در وزن ۶۵ کیلوگرم دور رقابت ها کنار رفت.

آزادکاران چهار وزن دوم کشورمان نیز امروز به میدان رفتند که در نهایت حسن یزدانی راهی دیدار فینال وزن ۸۶ کیلوگرم شد و بهنام احسان پور نیز به دیدار رده بندی وزن ۶۱ کیلوگرم رسید. بهمن تیموری و علی شعبانی هم در اوزان ۷۹ و ۹۷ کیلوگرم از دور رقابتها حذف شدند.

کد خبر 4724697

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =