باید از منابع آبی موجود به بهترین شکل حفاظت کرد

کنارک - بخشدار بخش زرآباد در جنوبی ترین نقطه استان سیستان و بلوچستان گفت: برای داشتن آینده ای بهتر باید از منابع آب و خاک به بهترین شکل حفاظت کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، هاشم شاهوزهی امشب در جلسه هم اندیشی حفاظت از منابع طبیعی که با حضور کشاورزان، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی بخش زرآباد در محل این بخشداری برگزار شد، اظهار داشت: حفاری غیرقانونی چاه های غیر مجاز باعث نابودی کشاورزی در منطقه خواهد شد.

وی افزود: باید تخریب منابع طبیعی به عنوان یک ناهنجاری اجتماعی و اهمیت حفاظت از منابع طبیعی و توسعه آن را به عنوان یک هنجار اجتماعی به جامعه القاء کرد.

شهردار شهر زرآباد نیز در این جلسه اظهار داشت: استفاده اصولی و منطقی از منابع آب باعث پایداری و رونق کشاورزی منطقه می شود.

عبدالله برکی ادامه داد: وظیفه همه است از منابع طبیعی به نحو احسن حراست و به نسل های بعدی منتقل کنیم.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کنارک نیز در این جلسه اظهار داشت: باید با همکاری یکدیگر از سیمای منابع طبیعی منطقه حفاظت کنیم.

اکبر قدوسیان با اشاره به اینکه زرآباد از قابلیت های بسیار خوبی در زمینه کشاورزی برخوردار است، بیان کرد: بسیاری از دشت های استان بدلیل خشکسالی از وضعیت خوبی برخوردار نیستند.

رئیس منابع آب شهرستان کنارک هم در این جلسه اظهار داشت: به زودی گروه ضربت و انسداد حفاظت از منابع طبیعی در خصوص حفر چاه های جدید به منطقه ورود پیدا می کنند.

فرهاد جنگی زهی ادامه داد: با صاحبان دستگاه های حفاری چاه های غیر مجاز در منطقه به شدت برخورد خواهد شد.

مولوی یونس نهنگی دبیر شورای اسلامی شهر زرآباد نیز در این جلسه با اشاره به جلوگیری از هدر رفت آب گفت: اگر محدودیت و سخت گیری در بحث منابع طبیعی و امور آب مشاهده می شود بخاطر خود کشاورزان است.

کد خبر 4725956

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha