پروژه های اقتصادمقاومتی بااستفاده ازظرفیت راه وشهرسازی اجرا شود

بندرعباس - استاندار هرمزگان گفت: از طریق وزارت راه و شهر سازی که معین هرمزگان در حوزه اقتصاد مقاومتی است، می‌توانیم بسیاری از طرح‌ها و پروژه‌های مرتبط در استان را پیگیری و به نتیجه برسانیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، فریدون همتی در نشست ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان، عنوان کرد: از طریق وزارت راه و شهر سازی که معین استان هرمزگان در حوزه اقتصاد مقاومتی می باشد، می‌توانیم بسیاری از طرح‌ها و پروژه‌های مرتبط در استان را پیگیری و به نتیجه برسانیم.

وی ادامه داد: برنامه های مختلف در حوزه وزارت راه و شهرسازی از جمله در زمینه ساخت راه، بنادر، راه آهن، حمل و نقل هوایی، ساخت مسکن و همچنین در سایر حوزه های اقتصادی و کشاورزی به صورت مشخص دسته‌بندی و تصمیمات مورد نیاز برای آن در سطح استان اتخاذ و علاوه بر آن پیگیری های لازم در سطح ملی نیز از طریق وزیر راه و شهرسازی صورت گیرد.

استاندار هرمزگان افزود: باید برنامه‌ریزی مناسبی برای استفاده از ظرفیت وزارت راه و شهرسازی جهت اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در هرمزگان داشته باشیم.

همتی خواستار به روزرسانی طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان توسط دستگاه‌های اجرایی شد و بیان داشت: با توجه به موضوعات جدید، دستگاه‌های اجرایی پروژه های ثبت شده در سامانه را به روز رسانی و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی خود را اعلام کنند.

وی گفت: برای برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی و بازدید از پروژه های استان با حضور وزیر راه و شهرسازی برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید توجه ویژه‌ای نسبت به تحول در حوزه راه در شهرستان بشاگرد داشته باشیم، خاطرنشان کرد: برای اجرای طرح‌های مختلف در حوزه‌های راه، آبرسانی، اقتصادی و گردشگری در شهرستان بشاگرد نیازمند کار جهادی هستیم و وزارت راه و شهرسازی نیز باید توجه ویژه‌ای به این امر داشته باشد.

همتی اظهار داشت: ساخت راه‌های جدید در شهرستان بشاگرد، بهسازی راه ارتباطی بخش احمدی، تکمیل کریدور ساحلی در استان، اجرای پروژه های راه و مسکن در جزایر و ساخت هفت هزار واحد مسکونی از جمله طرح‌های وزارت راه و شهرسازی در هرمزگان می باشند که باید با جدیت مورد پیگیری قرار گیرند.

کد خبر 4728977

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 10 =