انجمن‌های هنری و ادبی بسیج تقویت و توسعه پیدا می‌کند

رئیس سازمان بسیج هنرمندان اعلام کرد که انجمن‌های هنری و ادبی بسیج تقویت و توسعه پیدا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج هنرمندان کشور، امیر نصیربیگی رئیس سازمان بسیج هنرمندان در افتتاحیه دوره توانمندسازی مسئولین انجمن‌های ادبی و هنری سراسر کشور که در اردوگاه هفتم تیر شهرستان رامسر برگزار شد با اشاره به اینکه سازمان بسیج هنرمندان هر ساله برنامه توجیحی توانمندسازی را به میزبانی یکی از استانها برگزار می‌کند و امسال میزبان هنرمندان در شهرستان زیبای رامسر هستیم، گفت: امیدواریم این جلسات تخصصی در پیشبرد اهداف سازمانی موثر واقع شده و با نقد سازنده، در فضایی دوستانه شاهد پیشرفت و تعالی سازمان باشیم و همچنین در این نشست‌ها جزییات امور را در جهت رسیدن به نتیجه مطلوب بررسی کنیم.

ریاست سازمان بسیج هنرمندان کشور با تاکید بر برنامه‌های سازمان بسیج هنرمندان تصریح کرد: سازمان در سال ۹۸ شبکه‌سازی تخصصی هنرمندان بسیجی در قالب گروه‌های تخصصی را در دستور کار قرار داده خود تا از اقدامات انفرادی و موردی پرهیز شود و توجه و تمرکز بر عملکرد جبهه‌ای و شبکه ای قرار گیرد . 

وی با اشاره به لزوم تشکیل انجمن‌های هنری و ادبی بسیج گفت: امروزه مجامع صنفی نقش ویژه و خاصی دارند که بر این اساس سازمان بسیج هنرمندان نیز در نظر دارد به جهت نقش آفرینی موثر و ویژه انجمن‌های صنفی هنری و ادبی بسیج را تقویت و توسعه دهد، تا بواسطه حضور انجمن‌ها در عرصه هنری و ادبی نقش خود را به شایستگی ایفا کند. 

نصیربیگی با تاکید بر اینکه از قدیم مساجد یکی از پایگاههای اصلی عقیدتی، اجتماعی ،فرهنگی و هنری بوده است، یادآور شد: امروز در راستای توسعه و ترویج هنر مسجد محور لازم است هسته‌های هنری و ادبی بسیج را در مساجد راه‌اندازی و تقویت کنیم.

وی در ادامه به مسأله سوم که نقش آفرینی هنرمندان در عرصه های تخصصی است اشاره کرد و افزود: تمامی تلاشها و هماهنگی ها ناظر بر این است که با تدوین برنامه های جامع و کارآمد زمینه نقش‌آفرینی هنرمندان عزیز بسیجی را در قالب شبکه جامع هنری و ادبی بسیج فراهم ساخته و با تولید و اجرای برنامه های تاثیر گذار سهم بسزایی در مدیریت عرصه و تغییر در موازنه های هنری و ادبی جامعه به سمت ارزشهای انقلابی و اسلامی باشیم.

این مسئول عنوان کرد که جشنواره‌های سرود، خوشنویسی، عکس و شعر بسیج در نیمه دوم سال ۹۸ همراه با تولیدات هنری و ادبی برگزار می‌شود.

نصیربیگی بر اینکه در تولید آثار هنری و ادبی هدف گذاری خاصی در نظر گرفته شده که انتظار می رود تولیدات با نگاهی مسأله محور و بر اساس فرصت ها، ظرفیت ها و چالشهای استان و شهرستان انجام و مورد نظر و توجه قرار گیرد، تأکید کرد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان با اشاره به اینکه بخش اعظمی از هنرمندان عضو سازمان در کانونهای بسیج هنرمندان سازماندهی شده و مشغول فعالیت هستند، گفت که کانون محوری مورد نظر قرار گرفته و الزام دارد توجه ویژه‌ای به  هنرمندان شهرستانها شود.

وی افزود: تلاش می‌کنیم با برگزاری دوره های توانمند سازی ارتباط تخصصی کشور، استان و شهرستان ها را تقویت کرده و هم‌افزا کنیم.

نصیربیگی با تاکید بر اینکه ۱۵۶ رشته و ۱۴۳ زیررشته در حوزه صنایع دستی داریم، گفت: با نگاهی جامع و خاص ضمن رونق تولید و احیای هنرهای سنتی و دستی می توان در حوزه اقتصاد مقاومتی در سال رونق تولید، نقش موثری ایفا کرد.

کد خبر 4729526

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =