نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان ۱۶ مهرماه در قزوین برگزار می شود

قزوین- رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین گفت: نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان از ۱۶ تا ۱۹ مهرماه با حضور شرکت های تولیدکننده برتر در قزوین برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید کاظم مجابی ظهر شنبه درنشست خبری با خبرگزاری های استان قزوین که در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان برگزار شد با بیان اقدامات انجام شده در برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان اظهارداشت: پس ار حوادث غیر مترقبه مانند زلزله و سیل که در برخی مناطق کشور رخ داده باید بپذیریم که مصالح ساختمانی نقش مهمی در کیفیت و عمر ساختمانها دارند.  

وی اظهارداشت: در شرایطی که عمر متوسط  ساختمان ها در جهان حدود ۱۰۰ سال است متاسفانه ما در ایران با عمر متوسط ۱۵ تا ۲۰ سال مواجیهم که نشان می دهد هنوز استفاده از مصالح مرغوب دغدغه شهروندان نیست.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین تصریح کرد: امروزه صنعت ساختمان یک فعالیت فرابخشی است و دستگاههای زیادی در تولید و کنترل استاندارد مصالح نقش دارند که اگر درست به آن عمل کنند دستاوردهای خوبی خواهیم داشت.

وی بیان کرد: مشکلاتی هم در زمان نقل و انتقال و خرید و فروش ساختمانها داریم که کیفیت نقشی در تعیین قیمت ندارد و شهروندان فقط به مکان و نمای ظاهری بیشتر توجه می کنند و هرگز به مسائل مهندسی، طراحی، نظارت و کیفیت مصالح توجه ندارند که این موضوع باید با فرهنگ سازی برطرف شود.

مجابی گفت: هیچ مشاور املاکی به شما نمی گوید کیفیت مصالح ساختمانی یک بنا چگونه است و اصلا اطلاعی از آن ندارد در حالی که باید بتوانیم شاخصه های کیفی برای ساختمان را تدوین و معرفی کنیم.

وی اظهارداشت: در یک مقطع مبحث ۱۹ جدی گرفته شد و توانستیم آن را به مطالبه عمومی تبدیل کنیم و هنوز هم در در تاسیسات و هوشمند سازی و استفاده از منابع تجدید پذیر مشکلات جدی داریم و آن را مورد توجه قرار نداده ایم.  

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین یادآورشد: بیشتر آسیب ها در حوزه ساختمان در تخلفات ساختمانی است وباید از بروز آن جلوگیری کنیم تا آسیب ها کاهش یابد.

مجابی بیان کرد: استانداردها در تاسیسات ساختمان، دیوارها و استفاده از مجریان صلاحیت دار باید جدی گرفته شود تا بتوانیم استفاده از مصالح ساختمانی مرغوب را مطالبه عمومی کنیم.

وی بیان کرد: مجموعه بزرگ نظام مهندسی به عنوان یکی از مهمترین سازمانهای دخیل در ساخت و ساز و نظارت بر کیفی سازی آن تلاش می کند تا تولید و استفاده از مصالح ساختمانی مرغوب به عنوان مطالبه عمومی مطرح شده و مورد توجه جدی شهروندان باشد.

مجابی تصریح کرد: یکی از راهکارهای آشنایی مردم با اهمیت ساخت و سازهای کیفی برپایی نمایشگاههای تخصصی و معرفی تولیدات مرغوب است که برای اولین بار در کشور سازمان نظام مهندسی به عنوان متولی اصلی برگزاری یک نمایشگاه تخصصی است که بدون هیچ نگاه اقتصادی بلکه با رویکرد فرهنگ سازی و حساس کردن مردم به این موضوع وارد کار شده است.

وی اضافه کرد: نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان از ۱۶ تا ۱۹ مهرماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی قزوین برپا می شود و شرکت های تولیدکننده مصالح ساختمانی برتر در آن حضور دارند.

مجابی یادآورشد: این نمایشگاه با حمایت و همکاری اداره استاندارد، شرکت نمایشگاههای بین المللی، سازمان همیاری شهرداری ها و استانداری قزوین برگزار می شود و امیدواریم بتوانیم به اهداف خود دست یابیم و مردم را در استفاده از مصالح مرغوب ساختمانی تشویق کنیم.

تولید و مصرف مصالح مرغوب در ساختمان هدف برپایی نمایشگاه است

مجابی گفت: مهمترین هدف ما در برپایی نمایشگاه ابتدا تشویق و ترغیب به تولید مصالح استاندارد، استفاده از آن در ساخت و ساز، جلوگیری از بکارگیری مصالح غیر استاندارد در ساختمان و ایجاد ارتباط با تولید کننده و مصرف کننده است.

وی بیان کرد: برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی برای کارگران ساختمانی، سازندگان و دست اندرکاران این صنعت برای انتقال اطلاعات مربوط به ساخت و سازها و ارتقاء بینش و آگاهی مردم به این صنعت، دغدغه مند کردن شهروندان و آشنایی تولیدکنندگان و مصرف کنندگان با تکنولوژی روز در صنعت ساختمان از دیگر اهداف مهم ما در برگزاری این رویداد تخصصی است.

مجابی گفت: سلامت، ایمنی و محیط زیست در صنعت ساختمان یک دغدغه جدی است که تلاش می کنیم با برگزاری نمایشگاهها به یک زبان و ادبیات مشترک در این عرصه دست یابیم.

کد خبر 4730967

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =