تشکیل تیم نظارتی برای رفع نواقص بومگردی

کرمانشاه_ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تیم نظارتی برای رفع نواقص بومگردی در روستاهای استان تشکیل شده است.

امید قادری در گفتگو با خبرنگار مهر تقویت و توسعه بومگردی را یکی از برنامه های اصلی میراث فرهنگی استان برشمرد و اظهار داشت: با توجه به مبحث گردشگری ۲۰۲۰ که موضوع آن اجلاس جهانی گردشگری روستایی و اکوتوریسم است، بومگردی ها نقش محوری را دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه افزود: سعی ما بر این است تا بومگردی‌های بیشتری را در مناطق مختلف استان راه‌اندازی کنیم.

بومگردی ها نماینده گردشگری ما در آن روستاها و مناطق هستند/۸۰ درصد روستاهای ما قابلیت گردشگری را دارند

این مسئول عنوان کرد: هر بومگردی که در هر روستایی تاسیس شود، آن بومگردی نماینده گردشگری ما در آن روستا خواهد بود و خودش به تنهایی می تواند گردشگری آن روستا را تقویت کند.

قادری با بیان اینکه یک پروژه بومگردی در روستایی که قابلیت گردشگری نداشته اجرا شود، درست نیست، ادامه داد: به جرات می توان گفت که ۸۰ درصد روستاهای ما قابلیت گردشگری را دارند.

تشکیل تیم نظارتی برای رفع نواقص بومگردی در روستاها

وی تصریح کرد: در بحث بومگردی هم چون در آغاز کار بوده، یک نواقصی وجود دارد اما ما تیم نظارتی را تشکیل دادیم که نواقص آن را هر چه سریعتر بر طرف کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: برای مثال ممکن است تعداد زیادی بومگردی در اورامانات ایجاد شده باشد، که معیار بومگردی را ندارد و خانه مدرنی را به اسم بومگردی ثبت کرده باشد، که در حال ساماندهی این موضوع هستیم.

این مسئول عنوان کرد: ما در مرحله اول می گوییم اگر با استفاده از صنایع دستی و مصالح قدیمی امکان تغییرات در این ساختمانی که ساخته شده وجود دارد، آن اصلاحات را انجام دهد و ما به آن پروانه بهره برداری می دهیم.

واحدهای بومگردی که قابلیت ندارند را در قالب خانه مسافر ساماندهی می کنیم

قادری افزود: اگر واحدهای مذکور این اصلاحات را انجام ندهد و از این فرصت استفاده نکند، در قالب خانه مسافر آن را ساماندهی می کنیم.

وی بیان داشت: هم اکنون تاسیس خانه مسافر نیز که با حمایت استاندار توانسته ایم راه اندازی کنیم، کار خوبی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه خانه مسافر را به عنوان یک ظرفیت اقامتی مورد نیاز بخشی از جامعه دانست و گفت: هم اکنون بیش از ۱۶۳ خانه مسافر در استان داریم و هر روز نیز به تعداد آن اضافه می شود و ظرفیت اقامتی استان را افزایش داده است.

کد خبر 4732540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =