همه سرباز اقتصادمقاومتی باشند/طلبه‌ای که کام مردم را شیرین می‌کند

قم - یکی از طلاب حوزه علمیه قم علاوه بر تحصیل در حوزه، در تولید شیرینی و مواد غذایی نیز فعالیت دارد و توانسته در این زمینه با خلاقیت و تحقیق، ۹ اختراع خود را به ثبت برساند.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها - روح الله یارمحمدی: حجت الاسلام سید حیدر طبسی طلبه‌ای که تولید کننده انواع شیرینی با مواد طبیعی بدون هیچ‌گونه مواد شیمیایی است و برای این ادعا هم گواهی‌نامه اختراع به ثبت رسانده و هم یک شرکت فناور با ۳۰ پرسنل راه‌اندازی کرده است.

این طلبه جوان در طول گفتگوی خود نشان داد به همان اندازه که به مسائل بالینی و غذایی انواع شیرینی و مواد مغذی تسلط دارد، به همان مقدار هم برای سلامت و آرامش جسمی و روانی و گسترش کارآفرینی و اشتغال‌زایی جامعه دغدغه طلبگی داشته و تنها نسخه شفا بخش حل معضلات عمیق جامعه را اقتصاد مقاومتی معرفی می‌کند و اعتقاد راسخ دارد که یک طلبه مؤثر و مبلغ واقعی کسی است که بتواند لذت و نکته‌های دین را در لایه‌های زیرین جامعه جاری کند تا مردم اسلام را به عنوان یک دین کامل باور کنند.

گفتگوی صمیمی ما را با این مدیر یکی از شرکت‌های فناور عضو پارک علم و فناوری استان قم که با زیّ طلبگی علم و اجتهاد را در حوزه تخصصی خود پیوند داده و برآیند را التیام بخش نیازهای مردم کرده در ادامه می‌خوانید.

محصولات شما چه تفاوتی نسبت به شیرینی‌های مشابه دارد که مزیت فناورانه آن محسوب شود؟

تفاوت شیرینی‌های تولیدی ما هم در نوع مواد اولیه است و هم در روش تولید و فراوری است. اصلی‌ترین و مهم‌ترین ماده انواع شیرینی‌ها آرد نول است. چرا که امروزه در قنادی‌ها آرد نول تنها آردی است که با ترکیب و مخلوط سایر مواد اولیه و دیگر مواد افزودنی مندرج در استاندارد ملی  قابلیت تخلخل و حجیم شدن را دارد. به همین جهت آرد مصرفی در قنادی‌ها باید فاقد سبوس بوده و ویژگی‌های خاص خود را داشته باشد.

ایده‌ای را طراحی و سپس اجرا کرده‌ایم که آرد گندم کامل (سبوس دار) جایگزین آرد نول شود

این یک قاعده کلی در شیرینی پزی در دنیاست؛ اما گروه تولیدی ما این قاعده را زیر سؤال برده و با روش‌های کاملاً اختراعی و مطابق با آخرین دستاوردهای علمی و با استفاده از آورده‌های علوم دینی شیرینی‌های جایگزین را تولید و عرضه می‌کند. 

شیرینی‌هایی که از آرد نول تهیه می‌شود برای تخمیر و پف کردن نیاز به حجم دهنده‌های شیمیایی از جمله بکینگ‌پودر، سدیم بیکربنات، تارتاریک اسید و سایر بهبود دهنده‌ها دارد و این در حالی است که در ترکیب این شیرینیجات از شکر سفید، روغن مارگارین و یا پارافین، تخم مرغ سفید، اسانس، مواد نگهدارنده و رنگ‌های شیمیایی استفاده می‌شود اما مشکل این نوع شیرینی‌ها این است که به دلیل استفاده از حجم دهنده‌های شیمیایی تخلخل، تردی و تخمیر بافت خمیر به طور طبیعی رخ نمی‌دهد و اصطلاحاً تردی و پف کردن آن مصنوعی است به همین جهت قابلیت هضم و جذب در بدن مختل شده و همین امر  زمینه ساز انواع بیماری گوارشی، قندی، کم خونی، پوکی استخوان و حتی بعضاً سرطان است.

این مواد که اشاره کردید جزو مواد اولیه شیرینی است مگر می‌شود یک نفر شیرینی تولید کند و از این موادی که نام بردید استفاده نکند؟

بگذارید موضوعی را مطرح کنم که هم حساب کار دست شما بیاید و هم ارزش اختراع گروه ما بیشتر جلوه پیدا کند. مسئله این است که اگر  مواد حجم دهنده و پوک کننده‌های شیمیایی را از مبحث شیرینی پزی حذف کنیم و آرد مصرفی  همچنان نول باشد، باز هم  با روش‌های متداول امروزی به هیچ عنوان نمی‌توان شیرینی تولید و عرضه کرد. چرا که امروزه برای پوک کردن خمیر تهیه شده با آرد نول از این مواد استفاده می‌شود.

یعنی اگر کار ما فقط این بود که آرد نول را پایه خمیر خود قرار می‌دادیم و بدون این پوک کننده‌های شیمیایی شیرینی تولید می‌کردیم، باز هم این فرایند فناورانه و نوآور بود؛ اما چون ما آرد نول را پایه غذایی مناسب برای هضم و جذب غذا در بدن نمی‌دانیم، فراتر رفته و ایده‌ای را طراحی و سپس اجرا کرده‌ایم که آرد گندم کامل (سبوس دار) جایگزین آرد نول شود و مدعی شدیم که ما نباید به این نوع آرد هیچ‌گونه ماده افزودنی و شیمیایی حجم دهنده و ترد کننده اضافه کنیم. 

با این حساب ما هم روش تولید را از اساس تغییر دادیم و هم مواد کاملاً طبیعی با پایه گیاهی را جایگزین مواد شیمیایی کرده و با نوع پخت و فراوری منحصر به فرد خود شیرینی طبیعی و کاملاً فراسودمند تولید می‌کنیم.

آیا از تردی و شیرینی محصولات شما نسبت به محصولات مشابه کاسته شده است؟

نه؛ این نظر شما درست نیست. به طور معمول شکر سفید به عنوان طعم دهنده در شیرینی استفاده می‌شود اما همین شکر سفید زمینه ساز افزایش قند خون است و به دلیل نداشتن عنصر کروم بسیار سخت جذب بدن می‌شود و متأسفانه بدن برای متابولیسم آن از کروم استخوان برداشت کرده و همین امر سبب پوکی استخوان می‌گردد.

ما به جای شکر سفید از شکر قهوه‌ای که از ساقه گیاه نیشکر درست می‌شود استفاده می‌کنیم که طعم شیرینی را کاملاً طبیعی و دلچسب می‌کند و قند خون مصرف کننده نیز متعادل می‌ماند. چرا که شکر قهوه‌ای طبیعی سرشار از انواع مواد معدنی ازجمله کروم و آهن است.

به قول طلبه‌ها «ان قلت» می‌آورم واقعیت این است که هنوز قانع نشده‌ام. شما گفتید که آرد نول توانایی تخمیر و حالت حجم یافتگی دارد و موادی هم که در شیرینی‌های معمول وجود دارد هم به این شکل یابی کمک می‌کنند. سؤال من این است آیا شیرینی شما مانند شیرینی‌های موجود حجم و پف پیدا می‌کند؟

بله. شیرینی‌های ما با نام فالوذج هم اکنون در بازار موجود و در حال عرضه است. اتفاقاً شیرینی‌های ما بحمدالله هم به اندازه کافی و کامل حجم پیدا می‌کند و هم از نظر گوارشی بسیار راحت و قابل هضم و دارای ارزش غذایی بسیار بالایی است و از طرفی عوارض شیرینی‌های متداول را نداشته که مصرف کننده احساس ناراحتی و بد مزاجی کند.

به نظر هزینه تمام شده شیرینی‌های شما از شیرینی‌های معمول بازار بالاتر باشد؟

شیرینی‌های تولید ما با شیرینی‌هایی که از مواد اولیه با کیفیت و درجه یک استاندارد ملی تولید می‌شود یا پایین‌تر است یا نهایتاً هم قیمت است.

واکنش همکاران شما در صنف قنادی و شیرینی‌جات نسبت به طرح و تولید شما چه بوده است؟

واقعیت این است که بسیاری از قنادان به نوع ترکیب مواد اولیه و فرایند تولید ما ایراد وارد می‌کنند و آن را غیر ممکن می‌دانند؛ اما با 9 ثبت اختراع روش تولیدی خود را از لحاظ علمی و عملی ثابت کرده‌ایم. البته ما با هیچ کس قصد تقابل نداریم. مشی طلبگی ما اجازه نمی‌دهد دنبال خودنمایی و انحصارطلبی باشیم. روش تولید ما در واقع اشاعه سبک زندگی به رنگ خداست پس لزومی ندارد مانع شیوع و ترویج آن باشیم. به همکاران خود پیشنهاد کرده‌ایم که بیایند تحت لیسانس، روش تولیدی ما را انجام دهند تا به سلامت واقعی جامعه کمک کنند.

یکی از کارهای بسیار سخت شما فرهنگ سازی استفاده از چنین شیرینی‌هایی است برای معرفی کار خود چه اقدامی کرده‌اید؟

برای ما سلامت جسم و آرامش روحی مردم بسیار مهم و اصل است. مردم ما می‌خواهند سالم زندگی کنند و همه ما وظیفه داریم با معرفی مواد غذایی سالم و آسیب‌های مواد غذایی موجود به این موضوع کمک کنیم.

بستنی و سوهان را با روش انحصاری تولید می‌کنیم و  برای اولین بار در کشور برند «حلال طیب» را ثبت کردیم

برای این کار ما یک کتاب جامع که حاصل آخرین دستاوردهای علمی بین‌المللی علم پزشکی و طب اسلامی – ایرانی به نام «بازگشت سبک زندگی به رنگ خدا» طراحی و تألیف کردیم. در این کتاب نه تنها مواد غذایی مضر و عوارض آن را معرفی کردیم بلکه مواد غذایی سالم جایگزین را نیز مطرح کرده و با ساخت و تولید مواد غذایی سالم و طیب عملاً ارزش غذایی جایگزین را نشان دادیم.

الآن چه تعداد نیروی کار دارید. ظاهراً در بخش آموزش هم کاملاً فعال هستید؟

واحد تولیدی ما برای 30 نفر اشتغال زایی کرده است. در 23 رشته مختلف از جمله آشپزی، تولید بستنی، کلوچه پزی، قنادی، سوهان پزی، پخت انواع و اقسام نان، تخمیر و... هم تحت نظارت اداره کل فنی و حرفه‌ای فعالیت داریم. کارآموزانی که در آموزشگاه ما دوره ببینند و بتوانند گواهینامه دریافت کنند، در صورت احراز صلاحیت فردی و فنی، تضمین اشتغال و استخدام داشته و می‌توانند نیروی رسمی شرکت ما شوند.

همه این رشته‌های آموزشی که نام بردید در انحصار و اختراع خودتان است؟

قطعاً همین طور است. ما 14 ثبت اختراع و برند داریم؛ که 9 برگ آن ثبت اختراع است و البته طرح‌های جدیدی دیگری هم داریم که در وقت مقتضی و به مرور فرایند ثبت اختراع آن را انجام می‌دهیم. ما حتی بستنی و سوهان را با روش انحصاری خود تولید می‌کنیم. ما برای اولین بار در کشور برند «حلال طیب» را به نام خود ثبت کردیم.

ظاهراً جنابعالی به غیر از دروس حوزه دانشجوی دانشگاه هم بوده‌اید؟

بله بنده در رشته فناوری اطلاعات سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحصیل کردم از همان ابتدا کار بالینی و پزشکی با زیربنای آیات و روایات برای درمان تغذیه‌ای بیماران انجام دادم که حاصل آن تولید مقاله بین‌المللیISI شد  

برای دست یابی به ایده‌های فناورانه خود چه مقدار زمان گذاشتید؟

بنده بیش از ۱۳ سال است که به طور میانگین  روزی ۱۵ تا ۱۶ ساعت کار علمی پژوهشی می‌کنم.

با این حساب شما به درس و بحث طلبگی وقتی نمی‌گذارید و مشغول برنامه‌های اقتصادی هستید؟

محور مباحث و تحقیقات بنده بررسی جامع اطعمه و اشربه در روایات و فقه جامع اسلامی است. سؤال شما یک نکته مهم دارد. من از شما می‌پرسم الان مهم‌ترین مسئله کشور چیست. مگر مشکل اساسی کشور مسائل اقتصادی نیست. 
مگر حضرت آقا بر لزوم ترویج و توسعه اقتصاد مقاومتی تأکید نفرموده‌اند. حتی ایشان در بیانیه گام دوم انقلاب اقتصاد مقاومتی را اصل قرار دادند و فرمودند نارسایی اقتصادی بر فرهنگ جامعه تأثیر منفی دارد. الان تکلیف مهم نیروهای انقلابی توجه به اقتصاد آن هم اقتصاد مقاومتی است. 

اجتهاد یعنی تمام مضامین و مفاهیم علوم دینی را در دسترس و کف جامعه قرار دهیم. با این تفاسیر اگر یک طلبه بتواند با رفتار و عملکرد خود مرهمی بر مشکلات اقتصادی مردم بگذارد، می‌تواند جامعیت و حقانیت دین مبین اسلام را در توانایی حل نیازمندی‌های مردم اثبات کند.

همان‌گونه که اسلام دین جامع و کامل است و برای تمام مسائل و نیازهای مردم راهکار جامع دارد طلبه‌ها نیز باید تا حد امکان مسلط به این راهکارها باشند تا بتوانند پاسخگوی نیازهای مختلف جامعه اسلامی باشند.

الان مردم کسی را دوست دارند که عامل باشد. تبلیغ هم باید عملی باشد. امام صادق (علیه السلام) به مضمون فرموده‌اند که مردم را با رفتارتان به اسلام گرایش دهید نه با گفتار. واقعیت این است که در حال حاضر مردم گوششان پر از حرف‌هایی است از صنوف مختلف علمی و مذهبی مطرح می‌کنند. آیا پزشکی که خودش نوشابه می‌خورد قابل پذیرش است؟. بنده وظیفه دارم به عنوان یک طلبه، با توصیف مواد غذایی طیب و سالم و ذکر آسیب‌های مواد غذایی مضر و ساخت جایگزین‌های آن ارزش‌ها و قابلیت‌های منحصر به‌فرد اسلام را عملاً به مردم معرفی و تبلیغ کنم.

کد خبر 4732581

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 4 =