صلاحیت شهردار منتخب فردیس احراز نشد

کرج - رئیس شورای شهر فردیس گفت: صلاحیت شهردار منتخب فردیس از سوی وزارت کشور احراز نشد.

سید حسن افتخاریان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در خصوص خبر رد صلاحیت گزینه منتخب شورای شهر فردیس برای کرسی شهرداری این شهر از سوی وزارت کشور، اظهار کرد:‌ روز چهارشنبه نامه ای از وزارت کشور به شورای شهر فردیس مبنی بر اینکه مهدی فاطمی منتخب اعضای شورا شرایط احراز صلاحیت بر ای این سمت را ندارد، به شورای شهر فردیس ارسال شد.

وی در ادامه گفت: در نامه وزارت کشور دلیل عدم تایید صلاحیت مهدی فاطمی ذکر نشده و در متن نامه تنها درج شده است که وی فاقد شرایط احراز است.

رئیس شورای شهر فردیس در مورد اینکه چه دلیلی می تواند موجب عدم تایید صلاحیت فاطمی توسط وزارت کشور به عنوان شهردار فردیس شده باشد، گفت: این مهم ممکن است به دلیل رزومه کاری وی باشد؛ چون باید هفت سال سابقه فعالیت در رده های میانی و یا حضور در سطوح ارشد مدیریتی را داشته باشد.

وی در بخش دیگری در خصوص اینکه برنامه شورای شهر فردیس برای معرفی دیگر گزینه ها چیست، توضیح داد: به یقین در یک جلسه فوق العاده به این موضوع خواهیم پرداخت. 

افتخاریان‌ در خصوص لیست احتمالی کاندیداهای بعدی کرسی شهردار فردیس گفت: چندین نفر برای این سمت اعلام آمادگی کرده اند، به گونه ای که در مرحله انتخابی در دور اول  ۶۰ رزومه به شورای شهر واصل شده بود، در دور دوم این‌ تعداد به ۲۴ نفر کاهش یافت و ۵ نفر نیز به دور سوم راه یافتند که در نهایت دو کاندیدای منتخب داشتیم و مهدی فاطمی به عنوان گزینه نهایی به وزارت کشور معرفی شد.

وی در مورد اینکه آیا برنامه ای برای بررسی رزومه کاندیداهای جدید برای کرسی شهرداری فردیس نیز مدنظر دارید، گفت: اگر فرد یا افرادی شرایط احراز این‌ سمت را داشته باشند می توانند برنامه های خود را به شورای شهر ارائه کنند.

رئیس شورای شهر فردیس بیان کرد: اعضای شورای شهر نیز اگر به این تصمیم برسند که گزینه ای جدید را برای سکانداری شهرداری فردیس معرفی کنند به یقین از این‌حق خود استفاده خواهند کرد.

وی در مورد اینکه چقدر زمان نیاز است تا شورای شهر فردیس گزینه بعدی برای عهده دار شدن‌ سمت شهرداری این شهر را انتخاب کند، افزود: بستگی به تصمیمات جمعی اعضای شورای شهر دارد که چقدر برای این قضیه زمان نیاز داشته باشند.

کد خبر 4735394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =