نشست مشترک کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین برگزار شد

نشست مشترک کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی ۹۸ با هدف ارائه خدمات بهتر به زائران، برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این نشست موضوعاتی همچون اقدامات درمانی، فوریت های پزشکی و به ویژه کنترل بهداشتی نظیر نظارت و کنترل بهداشتی موکب ها، مراکز طبخ و توزیع غذا، نظام مراقبت سندرمیک و کنترل زائرین افغانستانی و پاکستانی در مبادی ورودی مرزهای شرقی کشور از نظر بیماری های واگیر و تاکید بر واکسیناسیون زائران مطابق با توصیه های سازمان بهداشت جهانی مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

پیرحسین کولیوند ضمن تشکر از حضور سفرای کشورهای همسایه در جلسه و آمادگی آنها در آغاز اقدامات همکاری بهداشتی و درمانی، با تشریح جایگاه و عملکرد کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی، از اطمینان وزارت بهداشت در خصوص ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و نیز کنترل دقیق مخاطرات بهداشتی خبر داد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری بین وزارت بهداشت ایران و عراق در شهریور ماه امسال، گفت: هدف و وظیفه اصلی ما ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب به زائران اربعین حسینی است و خوشبختانه در خصوص درمان رایگان بیماران اورژانسی در بیمارستان های عراق با وزارت بهداشت عراق به تفاهیم رسیدیم.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین با اشاره به مخاطرات احتمالی، گفت: با توجه با بازگشایی مرز خسروی در غرب کشور و افزایش تردد زائران ایرانی و غیر ایرانی به دلیل حذف روادید در ایام اربعین، امکانات وزارت بهداشت و کمیته بهداشت و درمان اربعین به میزان ٢۵ درصد افزایش یافته است.

در این نشست مقرر شد به منظور ایجاد تعامل مناسب تر و همکاری مطلوب وزارت بهداشت ایران، افغانستان، پاکستان، آذربایجان و عراق،جلساتی با وزرای این کشورها برگزار و درحاشیه نشست آتی وزرای بهداشت کشورهای منطقه در ایران، موضوعاتی مانند پیشگیری از بروز بیماری ها و سلامت زائران اربعین حسینی در راستای رسیدن به اهداف سلامت منطقه بررسی شود.

کد خبر 4735921

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =