مردمی سازی تبلیغ دین از جمله راهبردهای سازمان تبلیغات است

اهواز ـ معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات گفت: از جمله رویکردهای سازمان می‌توان به مردمی‌سازی تبلیغ دین، ترویج و تبیین اسلام ناب محمدی و جوان‌گرایی اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام روح‌الله حریزاوی عصر جمعه در جریان بازدید از موکب های خدمات رسان و وضعیت تردد زائران اربعین حسینی در مرز چذابه اظهار کرد: اکوسیستم فرهنگی، مقدمات و لوازمی نیاز دارد که یکی از آنها شناخت دقیق زیست بوم، ظرفیت‌ها و اقتضائات، متغیرها و بازیگران بزرگ و کوچک است.

وی با اشاره به تغییر معاونت مجلس و استان‌های سازمان به معاونت راهبری استان‌ها و ارتباطات، بیان کرد: باتوجه به حضور و انتخاب مدیران کل جدید از فضلای جوان و حزب‌الهی، متناسب با دریافت از زیست بوم هر استان، برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری صورت می‌گیرد.

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی درباره رویکردهای کلی سازمان، گفت: از جمله رویکردهای سازمان می‌توان به مردمی‌سازی تبلیغ دین، ترویج و تبیین اسلام ناب، جهاد فرهنگی، جوان‌گرایی باتوجه به ظرفیت‌های جوانان مؤمن، انقلابی و حزب الهی اشاره کرد.

وی ادامه داد: معاونت راهبری استان‌ها و ارتباطات مبتنی بر سه رکن تأسیس شده که شامل بخش‌های ارتباطات استانی، ملی و نخبگانی است.

حجت‌الاسلام حریزاوی با اشاره به بخش ارتباطات استانی معاونت، گفت: تعالی استان به معنای تعالی مدیران فرهنگی استان و توسعه شبکه همکاران انقلاب اسلامی است که در هر استان بین 200 تا یک هزار نفر از نخبگان فرهنگی شناسایی و طی تبادل ارتباطی به بعضی از مأموریت سازمان اعم از تبیین بیانیه گام دوم، پیگیری سیاست‌های کلی نظام، پیگیری سند الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت توجه بیشتری می‌شود.

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی افزود: در زمینه ارتباطات ملی تمهید و رصد فرآیند ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی انجام و نقشه ارتباط تقنینی، حاکمیتی، اجرایی و فرهنگی، نظامی و امنیتی سازمان به شکل مفصل و مجزی طراحی و پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: از بین 100 دستگاه مؤثر در سطح کشور طی سه ماهه گذشته 20 دستگاه مورد مطالعه قرار گرفتند و ارتباطات مؤثری از طرف سازمان تبلیغات با آنها برقرار شده است.

حجت‌الاسلام حریزاوی عنوان کرد: براساس بیانات رهبرمعظم انقلاب، نظر سازمان تبلیغات اسلامی در زمینه پیوست‌های فرهنگی هر دستگاهی اعلام و پیگیری می‌شود.

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: در بخش سوم، نخبگان تبلیغ یا مبلغان فرهیخته سازماندهی می‌شوند که سازمان نزدیک به یک هزار مبلغ نخبه تحت پوشش خود دارد.

وی بیان کرد: این بخش از پیچیده‌ترین و مؤثرترین بخش ارتباطات سازمان تبلیغات است که تمام نخبگان تبلیغ، افراد دارای مخاطب در جامعه و مبلغان روحانیون و غیرروحانیون اثرگذار رصد و ارتباط ایجاد می‌شود.

حجت‌الاسلام حریزاوی اظهار کرد: تمام روحانیونی که در شبکه‌های تلویزیونی مشغول انجام وظیفه هستند، جلسات منظم و منسجمی با آنها برگزار و درباره رویکردهای تبلیغی گاها به توافق می‌رسیم.

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: رویکرد سازمان از استان خوزستان پشتیبانی فعال است و همزمان شدن انتصاب حجت الاسلام نبی‌زاده به عنوان راهبر فرهنگی استان و حجت الاسلام والمسلمین موسوی‌فرد به عنوان نماینده ولی فقیه در خوزستان بسیار برای سازمان مغتنم است.

وی ادامه داد: پشتیبانی فعال در واقع آنچه است که مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خوزستان در میدان تشخیص داده یا راهبردهایی که انتخاب می‌کنند را بتوان حمایت کرد.

حجت‌الاسلام حریزاوی با اشاره به این‌که در حوزه مدیریت فرهنگی در استان خوزستان نیروهای توانمند وجود دارد، گفت: از جمله حمایت‌ها فکری، گفتمانی، رسانه‌ای و آخرین نوع آن حمایت مالی است. در دنیای امروز اساس ثروت حرف اول را نمی‌زند بلکه روایت حرف اول را می‌زند.

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: دنیای اطلاعات و اخبار بیانگر آن است که از وقایع فکری، فرهنگی و معیشتی مردم اولین و درست‌ترین روایت را ما داشته باشیم.

وی با اشاره به این‌که بخشی از حمایت‌ها در واقع توسط خود استان اعلام می‌شود، ادامه داد: خوزستان از غنای لازم برخوردار و در تولید بی‌نظیر است اما خلأهای مدیریتی آزار دهنده وجود دارد که مربوط به امروزه نیست.

حجت‌الاسلام حریزاوی عنوان کرد: از رسانه‌ها درخواست جدی داریم که از حرکت جوانگرایی در حوزه مدیریت کشور به ویژه مدیریت فرهنگی کشور ایجاد شده، غفلت نکنند و بخش قابل توجهی از وقت و انرژی خود را به این موضوع معطوف کنند.

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: دوربین و قلم رسانه‌ها بر طرح جدی رهبرمعظم انقلاب برای گام دوم انقلاب مبتنی بر دو کلمه جوانگرایی و جهادگرایی به کار گرفته شود.

وی اظهار کرد: همانگونه که در حال حاضر موفقیت موشکی و نظامی برای کشور بسیار خوشایند است، موفقیت فرهنگی و فناوری‌های نرم نیز باید به این نحو باشد. 

کد خبر 4743632

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =