برگزیدگان جشنواره بین المللی قصه گویی آذربایجان‌ شرقی معرفی شدند

تبریز - مرحله استانی رقابت ۲۲ امین دوره جشنواره بین‌المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌شرقی با معرفی قصه گویان برتر به کارخود پایان داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه مرحله استانی ۲۲ امین دوره جشنواره بین المللی قصه گویی آذربایجان شرقی شب گذشته در تبریز با معرفی نفرات برتر برگزار شد.

در بخش دختران و پسران، فاطمه محمدی با قصه اصلی و کرم، سیما سعادتی با قصه فرشته ای از آسمون و میر هادی احمدوندی با قصه عاقبت اندیشی به عنوان برگزیده معرفی شدند.

در بخش زنان و مردان رزا عطایی با قصه عمارت شاه، فریبا رضایی آقا میر لو با قصه نور- کار، سمیه مولوی با قصه یاغمور (باران)، سیمین محمد علی پور با قصه گره آخر و فاطمه محمودی با قصه خواب عناوین برگزیده را به خود اختصاص دادند.

و در بخش پدربزرگ ها و مادربزرگ ها، مهین ریواز با قصه سارای به عنوان برگزیده معرفی شد.

اعضای هیات داوران پس از بررسی قصه ها آرا خود را در خصوص مقامات شایسته تقدیر به شرح زیر اعلام کردند:

در بخش دختران و پسران فاطمه دین پرست، مهدیه فداکار و مجتبی نعیمی به ترتیب با قصه های باغ هزار دخترون، دایاق و گردوی شانس نفرات شایسته تقدیر معرفی شدند.

در بخش زنان و مردان نیز حکیمه ربی پور با قصه من معذرت نمی خواهم، فاطمه رشتبران با قصه ماهیگیر و دیو و فاطمه نجفی با قصه بستان چی و شاه نفرات شایسته تقدیر انتخاب شدند.

همچنین در بخش پدربزرگ‌ها و مادربزرگ ها فرج فرشی با قصه شاه صنم و عاشق غریب شایسته تقدیر معرفی شد.

 در مرحله استانی رقابت بیست و دومین جشنواره بین‌المللی  قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان داوران نوجوان به نام های عسل اعظمی، مهدیه فداکار و نیما کبیری فر نیز حضور داشتند که آنها نیز قصه های مهین ریواز با قصه سارای، فاطمه دین پرست با قصه باغ هزار دخترون و فاطمه محمودی با قصه خواب را به عنوان برگزیده انتخاب کردند.

برگزیدگان استانی این جشنواره درمرحله منطقه ای که در آبان ماه امسال در ارومیه برگزار خواهد شد، حضور پیدا خواهند کرد.

گفتنی است، درمراسم اختتامیه بیست ودومین جشنواره بین المللی قصه گویی استان آذربایجان‌شرقی که درسالن اجتماعات اداره کل کانون پرورش فکری استان برگزارشد، اعضای کانون پرورش فکری، مربیان مراکز استانی، بازیگران، شاعران و نویسندگان، اصحاب رسانه  و جمعی ازپیشکسوتان و هنرمندان استان حضور داشتند.

کد خبر 4743752

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =