ساخت مدرسه در روستای «سبزه‌خانی» توسط خیرین

نورآباد - خیرین این بار در روستای «سبزه‌خانی» شهرستان محروم دلفان پای کار آمدند و برای این روستای دور افتاده و محروم مدرسه ساختند.

خبرگزاری مهر- گروه استانها: امروز روزی به یاد ماندنی برای دانش آموزان روستای سبزه خانی در شهرستان دلفان است زیرا با همت خیران نیک اندیش دیگر برای تحصیل خود از مکان آموزشی تخریبی قدیمی خود استفاده نمی کنند بلکه در فضایی استاندارد و ایمن علاوه بر اینکه بهتر از گذشته درس خود را ادامه می دهند با شور و اشتیاقی که در مدرسه جدید به وجود آمده به فردایی بهتر امیدوار شده اند.

ساخت مدرسه در روستای «سبزه‌خانی» دلفان توسط خیران

دانش آموزان این روستا خوشحال و مسرور هستند و از بانیان احداث مدرسه جدیدشان قدردانی می کنند و از مشکلات فراوان مدرسه خراب خود که پیش از این در آنجا درس می خواندند می گویند.

 دیوارهای ترک خورده ای که با کمترین لغزش تهدیدی جدی برای دانش آموزان است، ریزش آب باران از سقف کلاس و نداشتن سرویس بهداشتی و آبخوری، تاریکی کلاس درس و نداشتن محوطه ای که بتوان در هنگام زنگ تفریح در آن شور و نشاط کودکانه خود را انجام دهند تنها گوشه ای از مشکلات یادگیری درس و فراگرفتن علم و دانش برای این کودکان معصوم به شمار می رفت.

امروز با همت و تلاش موئسسه خیریه نیک گامان جمشید تهران مدرسه ای سه کلاسه ساخته شد و دغدغه کودکان این دیار از استان لرستان که نداشتن یک فضای آموزشی خوب و مناسب بود فراهم شد.

مدیرعامل موسسه خیریه نیک گامان جمشید تهران در حاشیه مراسم بهره برداری از این طرح هدف از ساخت این آموزشگاه را خروج کودکان روستا از مدرسه تخریبی پیشین که قدمتی بیش از ۴۰ سال داشت عنوان کرد و گفت: برای ساخت این مکان آموزشی با کمک خیرین نیک اندیش مقیم داخل و خارج از کشور اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است و ظرفیت پذیرش سالیانه ۹۰ دانش آموزان این روستا را در شرایط ایمن و مناسب دارد.

 اشکان تقی پور با قدر دانی از جامعه خیرین مدرسه ساز استان لرستان و اداره کل نوسازی مدارس استان و همچنین اهالی محترم روستا ابراز امیدواری کرد برای ساخت مدارس بیشتر در این استان توفیق خدمت حاصل شود.

وی خدمت به مناطق محروم کشور را یک افتخار بزرگ برای خود و خیران همراه موسسه دانست و افزود: این موسسه در نیمه دوم سال ۹۸ تعداد ۱۴ مدرسه را در مناطق محروم کشور به دانش آموزان و جامعه فرهنگی کشور هدیه خواهد کرد.

۲۵ درصد از مدارس دلفان تخریبی هستند

اسدی معلم روستا نیز از با اشاره به مشکلات هنگام تدریس برای دانش آموزان در مدرسه قدیمی، اظهار داشت: ترس و دلهره در وجود دانش آموزان در هنگام فراگیری درس کاملا مشهود بود و با توجه به اینکه کلاس درس ایمن نبود و تاریکی و کمبود امکانات در آموزشگاه مانع از آموزش بهتر به این عزیزان می شد و این موضوع هم دانش آموزان و هم بنده را بسیار ناراحت می کرد که خوشبختانه با حضور خیرین عزیز در این روستای محروم دیگر شاهد آن مشکلات نیستیم و بهتر می توانیم آموزش بدهیم.

تیموری مدیر آموزش و پرورش دلفان نیز در حاشیه این مراسم با قدر دانی از حضور خیرین مدرسه ساز در این شهرستان و تلاش اداره کل نوسازی مدارس استان در راستای نگاه ویژه ای که به دلفان دارند، افزود: با توجه به اینکه این شهرستان ۱۰ درصد استان لرستان را به خود اختصاص داده است و یکی از مناطق کمتر توسعه استان نیز به شمار می رود می طلبد خیرین نیک اندیش حضور بیشتری در شهرستان برای رفع محرومیت های آموزشی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه ۲۵ درصد از مدارس دلفان تخریبی هستند و نیاز به تخریب و بازسازی دارند، افزود: در حال حاضر نیز در ۱۳ روستای دلفان مدارس خیر ساز در حال ساخت است که امیدواریم با توجه به نقش فضای آموزشی مناسب در تعلیم و تربیت فرزندان شاهد استاندارد بودن تمام فضاهای آموزشی در دلفان باشیم.

ضرورت حضور خیران در مناطق محروم دلفان

حجت الاسلام علی اکبر جمیاری امام جمعه نورآباد نیز خدمت رسانی به تعلیم و تربیت را یک عبادت برشمرد و گفت: در تعدادی از روستاهای دلفان با توجه به اینکه فضای مناسبی برای آموزش نداشته اند نتوانسته اند رشد کنند و ما وظیفه داریم زمینه حضور خیران بزرگوار و سخاوتمند را به مناطق کم برخوردار و محروم از فضای آموزشی مناسب را فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه نبود فضای آموزشی مناسب موجب می شود روند آموزشی دانش آموزان افت پیدا کند و لذا دست تمامی خیرین نیک اندیش کشورمان را می بوسیم که به منطقه محروم دلفان لرستان بیاییند و غبار محرومیت را از چهره آن بزدایند.

به هر حال امیدواریم با توجه به اینکه تعداد زیادی از دانش آموزان مناطق روستایی دلفان در مکان های آموزشی غیر استاندارد و غیر ایمن درس می خوانند حضور خیران در دلفان بیشتر فراهم شود.

کد خبر 4746412

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =