اشتغال مانع بازگشت مجدد معتادان بعد از ترک بە چرخە اعتیاد می شود

سنندج - استاندار کردستان گفت: هر اندازە امکان اشتغال بیشتری در جامعه فراهم شود، بە همان میزان نیز بازگشت مجدد معتادان بعد از ترک بە چرخە اعتیاد کاهش خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن مرادنیا شامگاه چهارشنبه در ششمین جلسە هماهنگی مبارزە با مواد مخدر استان کردستان با بیان اینکە اکثر معتادان بە مواد مخدر بعد از ترک مجددا بە اعتیاد روی می آورند، اظهار داشت: بە دلیل نبود چتر حمایتی و عدم اعتماد جامعە بە آنان اکثر افراد مجددا بە دامن اعتیاد بر می‌گردند.

وی افزود: من هموارە بر اشتغال آفرینی برای معتادان بهبود یافتە تاکید دارم و بە دستگاه‌های متولی توصیە می کنم برای جلوگیری از افزایش دیگر آسیب های اجتماعی موضوع اشتغال برای این قشر را جدی بگیرند.

استاندار کردستان ادامه داد: بیشتر جرائم اجتماعی نظیر سرقت توسط معتادین انجام می شود و من معتقدم باید با همە توان برای کاهش معظل اعتیاد در جامعە تلاش و اقدام کنیم.

مرادنیا با تقدیر از زحمات نیروی انتظامی در مبارزە با مواد مخدر، بیان کرد: کارهای ارزندەای در حد توان نیروی انتظامی در راستای مبارزە با مواد مخدر انجام شدە و این اقدامات باید بیشتر و تاثیر گذارتر باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بە جمع آوری متکدیان از سطح شهرها و خصوصا در سنندج اشارە کرد و یادآور شد: برای جمع آوری متکدیان از سطح شهر باید اقدامات اساسی انجام شود، چرا کە برخی از این متکدیان از این راە درآمدهای کلان کسب می کنند.

استاندار کردستان گفت: لازم است رسانەها و صدا و سیما در خصوص اطلاع رسانی بە جامعە مقداری وسیع تر وارد عمل شوند و در این خصوص بە مردم اطلاعات بیشتری بدهند و اقدامات نیز بە نحوی باشد کە متکدیان بعد از جمع آوری بە سادگی بە خیابان‌ها برنگردند.

کد خبر 4749193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =