مخالفت با «رسپینا» سیاسی کاری است

گرگان- عضو شورای اسلامی شهر گرگان با بیان این که مخالفت با مزایده واحدهای «رسپینا» سیاسی کاری است، گفت: این قرارداد در زمان شورای قبلی بسته شده و قرارداد مناسبی نیست.

مهران کاظم نژاد در پاسخ به انتقادات اعضای شورای شهر گرگان در خصوص پروژه مشارکتی رسپینا در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: پایان کار این پروژه هنوز داده نشده اما پیش فروش واحد بدون پایان کار هم عرف است و ایرادی ندارد.

وی افزود: ۹۰ درصد پروژه به اتمام رسیده است و تنها صدور سند آن باقی مانده و شرایط آن هم در قول نامه مشخص است.

کاظم نژاد تأکید کرد: شهرداری مالک است و ایرادی ندارد که واحد خود را بفروشد و بعد از مزایده و تعیین برنده، لایحه به صحن آمده و ممکن است که اعضا به آن رأی ندهند.

وی بیان کرد: شهرداری می تواند اقدامات مقدماتی فروش را انجام داده و سپس آن را به صحن بیاورد.

کاظم نژاد گفت: روال سابق به این منوال بود که قبل از مزایده، قیمت گذاری اولیه در صحن شورا انجام و بعد از موافقت مزایده برگزار می شد اما راه صحیح آن این است که می توان مزایده را برای تسریع در روند امور انجام داد و سپس لایحه به صحن بیاید.

وی ادامه داد: این مصوبه، به دلیل این که ممکن است با مخالفت اعضا روبرو شود کار خود شهرداری را سخت می کند و ممکن است دوباره کاری شود و شهرداری آن را پذیرفته است.

مزایده بدون مجوز منع قانونی ندارد

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان با بیان این که روال کار از وزارت کشور استعلام شده، گفت: تأیید امور قراردادهای شهرداری با شورای شهر است و شهرداری می تواند قراردادی را ببندد و در ادامه از شورای شهر مجوز بگیرد.

وی گفت: این شورا است که فروش و قیمت گذاری را تأیید می کند و می توان در پایان کار نظر خود را اعلام کند.

کاظم نژاد تصریح کرد: در فروش زمین و ملک در سابق لایحه مزایده به صحن می آمد اما اکنون هم این کار خلاف نیست و ممنوعیت قانونی ندارد.

وی اظهارکرد: در زمینه فروش زمین و ملک شهرداری باید با اعضا مذاکره کند اما در زمینه فروش آپارتمان و غیره مشکلی ندارد زیرا در پایان این شورا است که باید مجوز نهایی را بدهد.

کاظم نژاد در خصوص جریمه دیرکرد افزود: به دلیل تأخیر در تحویل پروژه، زمان واگذاری واحدها جریمه لحاظ و تمام قوانین اجرا می شود.

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان افزود: رسپینا یک پروژه سرمایه گذاری است که اکنون شهرداری تصمیم دارد یکی از واحدهای خود را برای تأمین هزینه یکی از پروژه های سطح شهر بفروشد و هزینه کند.

کاظم نژاد گفت: دلیل سرمایه گذاری هم همین بوده تا با فروش آن ها ما اقدامات خود را در سطح شهر انجام دهیم.

وی بیان کرد: سهم شهرداری در این پروژه بسیار اندک بوده و قرارداد مناسبی بسته نشده است.

این عضو شورای اسلامی شهر گرگان گفت: ۴۵ درصد سهم شهرداری و ۵۵ درصد سهم سرمایه گذار است در صورتی که باید جای این ارقام برعکس می شد.

کاظم نژاد اضافه کرد: این قرارداد با کارت سبز برخی از اعضای شورای شهر بسته شده و هم اکنون هم نمی توان کاری انجام داد و باید به آن عمل کرد.

وی ادامه داد: قرارداد زمان شوراهای قبل بسته شد و علت مخالفت ها فنی نیست و سیاسی کاری است.

کاظم نژاد با تأکید بر این که از نظر قیمت فروش و کارهای اداری روند کار مشکلی ندارد، گفت: کسی که ملک را خریده شرایط را پذیرفته است.

کد خبر 4758090

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =