موقوفات یکی از ظرفیت های مناسب در راستای کارآفرینی و تولید هستند

سنندج - استاندار کردستان با اشاره به اهمیت و جایگاه وقف در جامعه، گفت: لازم است از ظرفیت موقوفات در راستای تولید، کارآفرینی و اشتغال برای اقشار ضعیف جامعه بهره گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن مرادنیا شامگاه دوشنبه در دیدار با مدیران اوقاف و امور خیریه استان کردستان که به مناسبت هفته وقف صورت گرفت، با بیان اینکه سنت حسنه وقف آن گونه که شایسته است به مردم معرفی نشده است، اظهار داشت: وقف در جامعە ما کماکان همان روش سنتی و گذشتە را دنبال می کند و این رویە باید با کار فرهنگی و اطلاع رسانی به جامعه تغییر پیدا کند.

وی انعکاس برکات آثار وقف در جامعه را عامل تشویق خیرین به این امر خداپسندانه و اسلامی عنوان کرد و افزود: موقوفات باید با توجە بە شرایط جامعە صرف کار و تولید و دست گیری از نیازمندان و اقشار کم برخوردار شود.

استاندار کردستان ادامه داد: مجموعە اوقاف کردستان ظرفیت های خوبی برای کار تولیدی دارد و ما نیز تلاش خواهیم کرد از هر روشی برای تولید و ایجاد کار برای نیازمندان استفادە کنیم.

مرادنیا یادآور شد: کسانی در جامعە ما وجود دارند کە در مناطق حاشیە زندگی می کنند و عملا دستشان بە جایی بند نیست و با ایجاد مجموعە های تولیدی می توان بە اشتغال آنان کمک کرد کە این امر نیز موجب معرفی هر چە بهتر وقف در جامعە می شود.

وی بیان کرد: مجموعە اوقاف بە دنبال سودآوری از کارهای تولیدی نیست و سود واقعی آن بکار گیری افراد نیازمند و توانمند سازی آنان برای ادارە یک زندگی آبرومندانە است.

استاندار کردستان گفت: امیدواریم با انجام مجموعەای از کارهای فرهنگی امر وقف هر چە بهتر بە مردم و نیکوکاران کردستانی معرفی شود.

در ادامه این نشست مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت این اداره کل و میزان مشارکت و همکاری مردم در حوزه وقف، گفت: استان کردستان در بخش وقت همواره جزو استان‌های برتر کشور به شمار می‌رود و خوشبختانه میزان همکاری و مشارکت مردم در این حوزه بسیار خوب است.

حجت‌الاسلام محمد کاروند ادامه داد: یکی از اولویت‌های اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان بهره‌مندی از ظرفیت در راستای تسریع در توسعه استان به شمار می‌رود و به همین دلیل تلاش برای واگذاری پروژه‌های وقفی در حوزه سرمایه‌گذاری در استان در اولویت قرار گرفته است.

کد خبر 4758157

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =