طلاب از فعالیت های فرهنگی و پژوهشی اجتماعی غفلت نکنند

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه طلاب از فعالیت های فرهنگی و پژوهشی اجتماعی غفلت نکنند، گفت: سبک زندگی اسلامی به دور از هر شبهه و ابهامی انسان ها را به سوی سعادت و عزت راهنمایی می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، فروغ نیلچی زاده امروز چهارشنبه در سلسله نشست های فرهنگی که با موضوع سبک زندگی اسلامی و تربیت حسینی در مدرسه خواهران حضرت علمیه نجمه خاتون(س) برگزار شد، اظهار داشت: پیگیری موضوعات بی ارزش و پیش افتاده طوری که اصول اساسی انسان تحت الشعاع قرار گیرد و موضوعات اصلی او نابود شود، شایسته طلاب عالم و با تقوا نیست.

وی داشتن روحیه کنجکاوی را از سرمایه های مهم پژوهشگران و دانش پژوهان برشمرد و گفت: روحیه کنجکاوی با روحیه سرک کشیدن یا به نوعی فضولی کردن بسیار متفاوت است. بر همین اساس کسی حق ندارد در امور پنهانی دیگران کنکاش های بیخود و مخرب داشته باشد.

نیلچی زاده با تاکید بر اینکه طلاب باید روحیه کنجکاوی خود را بالا ببرند، اظهار داشت: حفظ حریم چشم از ضروریاتی است که طلاب باید به آن توجه ویژه داشته باشد.

استاد حوزه و دانشگاه با استناد به آیات الهی، گفت: خداوند در قرآن کریم دستور می دهد انسان ها یکدیگر را به حق مدار بودن، صبر و رحم داشتن دعوت کنند؛ انسان با مشاهده گمراهی دیگران وظیفه دارد آنان را به راه حق دعوت و در مصائب و ابتلائات آنان را به صبر و شکیبایی توصیه کند.

وی راز ماندگاری فعالیت های فرهنگی مدارس علمیه را در گرو در هم آمیختن دو فعالیت فرهنگی و پژوهشی بیان کرد و ادامه داد: طلاب از فعالیت های فرهنگی و پژوهشی اجتماعی غفلت نکنند.

نیلچی زاده با بیان اینکه سبک زندگی اسلامی ایرانی براساس فرمایش رهبر معظم انقلاب دیدبان ظهور است، گفت: خداوند متعال در میان مخلوقات آدمی را مورد تکریم قرار داده از این رو انسان ویژگی های خاصی دارد که دیگر موجودات فاقد آن خصوصیات هستند و این بیانگر کرامت آدمی است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه انسان به صورت فطری از دروغ تنفر دارد، اظهار داشت: انسان دروغگو برای آنکه بتواند سرزنش فطری خود را خاموش کند اقدام به توجیه دروغ می کند و این نشان می دهد انسان ها به صورت فطری از دروغ بیزار هستند و این بیانگر کرامت انسان نسبت به سایر موجودات است.

وی بهترین سبک زندگی را سبک زندگی توحیدی بیان کرد و ادامه داد: سبک زندگی اسلامی به دور از هر شبهه و ابهامی انسان ها را به سوی سعادت و عزت راهنمایی می کند.

نیلچی زاده با تاکید بر اینکه انسان باید وجود باطنی خود را از هر نوع آلودگی پاک کند، گفت: اهل بیت (ع) هدایتگر بشر برای رسیدن به بهترین سبک زندگی بودند.

کد خبر 4758951

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 2 =