افزایش ۳۰ درصدی درآمدهای پایدار شهرداری در چهار کد درآمدی

مدیرکل تشخیص و وصول درآمدهای شهرداری تهران، پایدارسازی منابع درآمدی را در اولویت برنامه های شهرداری عنوان کرد و از افزایش ۳۰ درصدی درآمدهای پایدار در چهار کد درآمدی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، وحید عرب، از برنامه‌های ویژه شهرداری برای افزایش سطح درآمدهای پایدار خبر داد و اظهار کرد: بخشی از این برنامه‌ها در حال انجام است و امیدواریم بودجه درآمدی سال ۹۸ با پیگیری و مشارکت همه واحدهای مسئول در پایان سال محقق شود.

وی با بیان اینکه سطح درآمدهای پایدار شهرداری در ۴ کد درآمدی در سال ۹۸ افزایش یافته است، گفت: وصولی عوارض نوسازی، عوارض کسب و پیشه و بهای خدمات مدیریت پسماند املاک مسکونی و غیرمسکونی،  چهار کد درآمدی هستند که امسال ۱۲ درصد در تعداد قبوض و ۳۰ درصد هم در مبلغ وصولی نسبت به مدت مشابه سال قبل و بر اساس زمانبندی تا تاریخ ۲۲ مهر ۹۸ رشد داشته است.

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد، اصلاح ساختار وصول درآمدهای پایدار، اطلاع رسانی به شهروندان و مودیان، بهبود نظام وصول، پیگیری مسئولان درآمدهای پایدار ستاد و مناطق، توجه به فرآیندهای هوشمندسازی و در نهایت تمایل به مشارکت شهروندان را از عوامل رشد درآمدهای پایدار در هفت ماهه اول امسال عنوان کرد.  

عرب همچنین بر عزم شهرداری برای حذف قبوض کاغذی تاکید کرد و گفت: همزمان با ایجاد زیرساخت‌های فناوری و دسترسی همه شهروندان به روش های متنوع پرداخت عوارض و بهای خدمات مدیریت پسماند املاک مسکونی و غیرمسکونی، می توان عوارض نوسازی، کسب و پیشه و بهای خدمات مدیریت پسماند را به صورت غیرحضوری و بدون نیاز به وجود قبوض کاغذی پرداخت کرد.

به گفته وی، قبوض کاغذی عوارض صرفا برای مودیانی که در طول سال موفق به پرداخت اینترنتی عوارض نمی شوند چاپ و ارسال می‌شود تا خللی در این درآمدها ایجاد نشود.

کد خبر 4760296

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =