دانش آموزان نخبه سرمایه های بزرگ یک جامعه هستند

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در روز بسیج دانش آموزی و سالگرد شهادت محمد حسین فهمیده، با حضور در دبیرستان علامه حلی ۶ تهران، دانش آموزان نخبه را سرمایه های بزرگ یک جامعه خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام علی اصغر سهرابی، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در روز بسیج دانش آموزی و سالگرد شهادت محمد حسین فهمیده، با حضور در دبیرستان علامه حلی ۶ تهران، دانش آموزان نخبه را سرمایه های بزرگ یک جامعه خواند و گفت: من خودم ورودی سال ۷۱ تیزهوشانم. احتمالا حدود ۱۲ سال قبل از اینکه شما عزیزان متولد شوید. با یدک کشیدن این عنوان حس می کردیم مسئولیت سنگینی برعهده ما قرار دارد. همان زمان ها وقتی می خواستیم مشاوره انتخاب رشته بگیریم، پیگیر رشته های مهمات سازی و موشک سازی بودیم. دوستانی که با ما بودند به سمت این رشته ها رفتند و الان موفقیت های بسیار بزرگی کسب کرده اند. می بینید و می شنوید که در این حوزه ها چه اتفاقات بزرگی افتاده است . ما با دستان خالی جلوی یک نظام استکباری منسجم با تمامی امکانات و تسلیحات و قدرت ایستاده ایم. ما در حوزه موشکی از صفر شروع کردیم ولی امروزه توان ما باعث کابوس شبانه استکبار شده است. تا جاییکه در تلاش اند این قدرت را از ما بگیرند. تمام این پیشرفت ها را کسانی مثل شماها رقم زده اند. با یک باور و همت بزرگ، خودشان را جدی گرفته اند.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران در ادامه افزود: همانگونه که شیطان در تصویرسازی و غلو کارها مهارت دارد، حال مدل اغواگری شیطان را با مدل تعامل آمریکا با ملت ها و مردم، مقایسه تطبیقی داشته باشید، می بینید که آمریکا هم تمام قدرتش در این است که به خوبی می تواند تصویرسازی کند. چرا صنعت تصویرسازی در تمدن آمریکایی انقدر رشد داشته است؟ تجهیزات تصویربرداری، سینما، شبکه توزیع و توسعه سریال ها در آمریکا را ببینید. او فقط یک دغدغه دارد. به دنبال به تصویر کشیدن دنیایی است که به آن تعلق ندارد. تصویری بزرگ تر از واقعیت موجود. البته بالاتر از تمام تسلیحات و موشک های مهمی که امروز ما با علم خود ساخته ایم، باور و ایمان جوان ها و نوجوان های ماست که به این نتیجه رسیده اند که می توانند جلوی ظالمی مثل آمریکا بیاستند. صنعت هسته ای و موشکی را جوان هایی از نسل شماها به این موفقیت رسانده اند.

سهرابی به سرمایه های نو و بزرگ جامعه یعنی نوجوان ها و جوان هایی با باور و ایمان به خدا اشاره کرد و گفت: امروز سالگرد شهادت شهید محمد حسین فهمیده است. مگر این شهید چه کار بزرگی انجام داده که امام او را به عنوان رهبر معرفی می کند؟ این نوجوان با کار خودش یک راه در تاریخ برای ما باز کرده، یک مسیر جدید و با همین راه ما را رهبری کرده است. شهید طهرانی مقدم، شهید شهریاری با کارهای خود یک مسیر و راه جدیدی برای ما باز کردند و امت را با کار خود رهبری کردند. در مکتب امام، تک تک افراد می توانند نقش رهبری را برای امت ایفا کنند و این مسیر را ما با این باورهای واقعی می توانیم جلو ببریم. مسیری مبتنی بر سرمایه های واقعی مثل شما نوجوان ها که باور کنید می توانید مسیرهای جدیدی پیش روی جامعه خود باز کنید.

در این مراسم اصفهانیها، معاونت آموزش متوسطه منطقه ۲ تهران، گوهری، کارشناس روابط عمومی و گرجی، کارشناس مسئول متوسطه دوره اول تهران نیز حضور داشتند.

کد خبر 4760963

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =