مجمع سمن‌های جوانان مطالبه‌گر باشند/ رشد کمی سمن‌ها در اردبیل

اردبیل - مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل بر ضرورت تقویت سمن‌ها تأکید کرد و گفت: از مجمع سازمان‌های مردم نهاد جوانان استان اردبیل انتظار مطالبه گری وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام آقاخانی بعد از ظهر شنبه در دومین مجمع انتخابات سازمان‌های مردم نهاد جوانان استان اردبیل عنوان کرد: به منظور توسعه برنامه‌های مرتبط با جوانان نیازمند تقویت مجمع سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه جوان هستیم.

وی با بیان اینکه مجمع سازمان‌های مردم نهاد جوانان استان اردبیل باید مطالبه گر باشند، افزود: حمایت از جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب نیز مورد تأکید بوده چرا که شکوفایی و اعتماد بیشتر به جوانان زمینه ساز توسعه و تعالی کشور خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل ادامه داد: افزایش تعداد سمن‌های اردبیل از جمله مهمترین رویکردهای درپیش گرفته شده مجموعه ورزش و جوانان این استان بوده تا در کنار آن به ارتقای برنامه‌های کیفی و شاخص‌های تعیین شده نیز دست یافت.

آقاخانی ادامه داد: افزایش سازمان‌های مردم نهاد جوانان استان به گونه‌ای بوده که طبق آخرین آمار اعلام شده اردبیل رتبه نخست را در بین تمامی استان‌های کشور از لحاظ رشد کمی سمن‌ها به دست آورده است.

ضرورت تقویت سمن‌ها در ابعاد مختلف

ناظر انتخابات وزارت ورزش و جوانان نیز در این مجمع انتخاباتی عنوان کرد: سمن‌ها با توجه به نقش تأثیرگذار خود می‌توانند نقش مهمی در مناطق حاشیه نشین شهرها، مقابله با اعتیاد و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ایفا کنند و تقویت این بخش‌ها می‌تواند نوید دهنده اتفاقات خوبی در بخش‌های مختلف اجتماعی باشد.

رضا ترنیان با ابراز امیدواری برای راهیابی جوانان و نمایندگانی خلاق و مطالبه گر به مجمع سمن‌های جوانان، افزود:افزایش تعامل با جوانان از مهمترین رویکردهای وزارت ورزش بوده تا از ظرفیت‌های این قشر توانمند برای اجرای برنامه‌های مختلف به بهترین شکل ممکن سود جسته شود.

به گفته وی سابقه سازمان‌های مردم نهاد در کشور مربوط به چند سال اخیر نبوده بلکه در قرن دوم هجری نیز نمونه‌هایی از تشکیل قشرهایی از جوانان در قالب‌های مختلف روایت شده است.

ترنیان در پایان افزود: سازمان‌های مردم نهاد جوانان استان اردبیل می‌توانند با الگو برداری از ویژگی‌های مثبت دیگر سمن‌های موفق و عمل بر اساس ضوابط و شاخص‌های تعیین شده نتایج و بازدهی ارزشمندی را در امور مختلف به نمایش گذارند.

کد خبر 4761629

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =