قانون معافیت مالیاتی برای هیئت های مذهبی بایستی اجرا شود

اراک- مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: بسیاری از مجموعه های فرهنگی در کشور از معافیت مالیاتی برخوردارند، اما هیئت های مذهبی در این رابطه دچار مشکل هستند.

حجت الاسلام مجید باباخانی در گفتگو با خبرنگار مهر در اراک، اظهار داشت: هیئت های مذهبی از ریشه دارترین مجموعه های فرهنگی در کشور محسوب می شوند، اما در برخی قوانین دیده نشده اند و مسئولین باید برای رفع این مشکل و دغدغه اقدام کنند.

مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور افزود: در ارتباط با هیئت های مذهبی، کانون های مداحان، انجمن های اسلامی و کانون های فرهنگی و تبلیغی باید پیگیری هایی انجام پذیرد تا از حمایت های لازم برخوردار شوند.

وی ادامه داد: نظرات شبکه مجامع فرهنگی تبلیغی هیئت های مذهبی، کانون های مداحان، انجمن های اسلامی برای سازمان تبلیغات اسلامی راهگشا است و باید از آن بهره گرفته شود.

مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور بیان کرد: تعامل بین این مجموعه ها و سازمان تبلیغات اسلامی و ارایه ایده هایی در سطح کشور موجب می شود، تا در هم اندیشی و اقدام در حوزه فرهنگی و تبلیغی به صورت اثرگذار عمل کنیم.

حجت الاسلام باباخانی عنوان کرد: مشکل صدور شناسه برای هیئت های مذهبی در سطح کشور با همکاری و تعامل با سازمان ثبت در حال پیگیری و رسیدگی است.

مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: در بحث معافیت های مالیاتی هیئت های مذهبی نارسایی هایی در کشور وجود دارد که در حال رسیدگی به این موضوع هستیم و انتظار می رود مسئولان مربوطه حل این مشکل را در دستور کار قرار دهند.

کد خبر 4762307

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =