«الف» تا «ی» آزادی/ رونمایی از تمثال شهیدان

ساری - امروز دانش آموزان دفتر مشقشان را به میدان ها و خیابان ها آوردند تا الفبای آزادی و استکبارستیزی را برای همه جهانیان ترسیم کنند و بگویند ما هم ایستاده ایم.

خبرگزاری مهر - گروه استان ها: ساعت ۹ صبح به وقت رسمی ایران و اینجا مازندران، میدان ساعت، همکلاسی ها و دوستان قدیمی از مدارس مختلف نظیر ابوریحان، فاطمه الزاهرا، بوعلی، ۱۳ آبان، همه و همه در ایستگاه ساعت به صف شدند تا الفبای آزادگی و ایستادگی را برای جهانیان مشق کنند.

دانش آموزان دبیرستان های دولتی و غیرانتفاعی، شهری و روستایی، یاد دوستان دانش آموز شهیدشان را گرامی داشته و آمده اند تا بگویند ما نیز همانند شما تا پای جان ایستاده ایم.

خیابان ها و میدان های مازندران، امروز صحنه حضور و نقش آفرینی دانش آموزان و نوجوانان شده است و حضور پدران و مادران دوش به دوش فرزندانشان در راهپیمایی، صحنه های به یادماندنی را به تصویر کشیده است که جهان باید آن را بخواند.

پیشانی بند یا حسین (ع) بر پیشانیش بسته، مشت هایش گره شده و با صلابت فریاد مرگ بر آمریکا سر می دهد، خود را محمد امیرایی دانش آموز دبیرستانی معرفی می کند و می گوید: امروز روز من و دانش آموز است و همانگونه که دیروز همکلاسی های ما نظیر شهید فهمیده و دیگران جانشان را فدا کرده اند ما نیز آمدیم بگویم، تا خون در رگ ما است پای دین ایستاده ایم.

درس امروز، دشمن شناسی

همکلاسی دیگری در تأیید حرف های دوستش می گوید: امروز هیچ مشقی مهم تر از دشمن شناسی و استکبار ستیزی نداریم و آمریکا و جهانیان بدانند ما فرزندان انقلاب گوش به فرمان رهبری هستیم.

وی که بنرنوشته مرگ برآمریکا و صهیونیست را در دست دارد ادامه می دهد: امروز کلاس درسمان، خیابان و میدان هایی است که در آن فریاد استکبار ستیزی بلند شده است و دشمن بداند ما رهروان حسین هستیم.

گوشه و کنار مازندران از گلوگاه گرفته تا رامسر در غرب استان، صحنه خروش دانش آموزان و مردان و زنانی شده است که دوشادوش هم به میدان آمده اند و الفبای ایستادگی و مقاومت را به عمل تبدیل کرده اند.

دانش آموز دبیرستان خضرا رامسر که با همکلاسی هایش در راهپیمایی شرکت کرده است می گوید: امروز مهمترین واحد درسی ما مبارزه با آمریکا و استکبار است و اجازه نمی دهیم، دشمن نقشه هایش را در کشور عملی کند.

رونمایی از تمثال مبارک شهیدان در مدارس

عسگری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در مراسم روز ۱۳ آبان در ساری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز به وقایع تاریخی ۱۳ آبان اشاره کرد و اظهار داشت: تسخیر لانه جاسوسی به عنوان برگی زرین در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی خودنمایی می کند.

وی با اشاره به رونمایی از تمثال مبارک شهدا در مدارس گفت: برای هر مدرسه یک شهید شاخص معرفی شد و تاپایان بهمن و دهه فجر زندگینامه شهدا قرائت می شود و برپایی دو هزار یادواره شهید در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: ثمره خون دانش آموزان شهید دیروز سبب شد تا دانش آموزان در لباس متخصصان و دانشمندان به ملت خدمت کنند و رژیم صهیونیستی به ذلت و خواری افتد.

مازندران بیش از ۴۹۰ هزار دانش آموز دارد که در چهار هزار و ۴۰۰ مدرسه تحصیل می کنند و همزمان با ۱۳ آبان زنگ استکبار ستیزی نیز امروز در مدارس استان طنین انداز شده است.

کد خبر 4763015

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 4 =