توسعه در جامعه باید از آموزش و پرورش آغاز شود

قوچان _ مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: آموزش و پرورش یکی از ارکان‌های توسعه در جامعه است لذا باید شاهد دانش‌آموزان توسعه‌گرا و مسولیت پذیر در این سازمان باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر ، قاسمعلی خدابنده درجمع مدیران مدارس قوچان درسالن ماه منیر اکرمی این شهر، اظهار کرد: هرملت و کشوری که می خواهد آمار زندانیان ، جرایم و آسیب های اجتماعی آن کاهش یافته و  به توسعه و پیشرفت برسد ، باید به نقش و اهمیت آموزش وپرورش و مدارس خود توجه جدی داشته باشد و دانش آموزانی صادق، راست گفتار، درست کردار و نیک اندیش و وظیفه شناس تربیت کند.  

وی افزود : همان طور که در سند تحول بنیادین آموزش وپرورش آمده است ، دانش آموزان باید به درجاتی از حیات طیبه برسند وهرکسی درجای خود قرارگیرد و مسئولیت و وظیفه خود را بداند. 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی باتاکید بر اهمیت کار مدیران مدارس، گفت: مدیران برای رسیدن به اهداف آموزشی وتربیتی درمجموعه و مدرسه خود ، باید کارکردهای مدیریتی، شامل برنامه ریزی، سازماندهی، فرماندهی ، هماهنگ سازی و کنترل ونظارت را به دقت در نظر داشته باشد.

وی ادامه داد: ایجاد همدلی ، همگرایی وتعامل خوب بین همه نیروها و کارکنان سبب می شود مجموعه به اهداف آموزش وتربیتی برسد و با تلاش وانگیزه همکاران خود، دانش آموزان موفقی داشته باشند.

همچنین امروز نیز با حضور قاسمعلی خدابنده، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی، فرماندار قوچان و جمعی از مسئولان پردیس دانشگاه فرهنگیان واحد خواهران قوچان افتتاح شد.

در این مراسم خدابنده با بیان اینکه این دانشگاه ، واحدی از مجموعه دانشگاه شهیدهاشمی نژاد مشهد است، اظهار کرد: این مجموعه کارخود را در دو رشته مشاوره وآموزش ابتدایی با ۵۲ دانشجو شروع کرده است که توسعه آن تا ۵۰۰ نفر ظرفیت پذیرش را دارد. 

وی با اشاره به  کمبود ۱۶ هزار نیروی انسانی درآغاز سال تحصیلی در استان، افزود: به هرحال این کمبود از محل های مختلف همچون نیروهای حق التدریس ، نهضتی ، بازنشسته وخدمات آموزشی برای امسال تامین شد.

همچنین هادی رجایی‌نیا، فرماندار قوچان نیز بااشاره به سابقه شهرستان در داشتن مرکز تربیت معلم دختران ودانشسرای پسران در قبل از انقلاب وسال های گذشته گفت: باتوجه به این موضوع وظرفیت های شهرستان و وجود مکان مناسب ، سرانجام باپیگیری های شهرستان ، مجوز ایجاد دانشگاه فرهنگیان برای قوچان صادر و دریافت شد که امیدواریم درآینده نزدیک، هم ظرفیت این واحد و رشته ها بیشتر شده وهم این یک واحد مستقل باشد.

کد خبر 4764767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =