راه اندازی سازمان توسعه خدمات سیاحتی و زیارتی خاص کشور عراق

رئیس کمیته هماهنگی و مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین گفت: سازمان توسعه خدمات سیاحتی، زیارتی و گردشگری خاص کشور عراق به زودی راه اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن پلارک رئیس کمیته هماهنگی و مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین صبح امروز در خبرگزاری مهر حاضر شد و گزارش عملکرد این ستاد را در ماموریت اربعین اعلام کرد.

پلارک در این بازدید گفت: خبرگزاری مهر یک خبرگزاری باتجربه است که به دور از حاشیه توانسته از ماموریت های رسانه ای صیانت کند و دور از هرگونه حواشی و غرض ورزی به کار خود بپردازد.

وی ادامه داد: خبرگزاری مهر هیچ وقت درگیر سیاست بازی نبوده و از تمامی دولت‌مردان و مدیران راجع به این خبرگزاری علیرغم گزارش‌های انتقادی (که البته صحیح هم هست) دید مثبت داشته و دارند.

رئیس کمیته هماهنگی و مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین تصریح کرد: سازمان توسعه خدمات سیاحتی، زیارتی و گردشگری خاص کشور عراق راه اندازی می‌شود؛ این سازمان نقش هماهنگ کننده بین دستگاه های متولی از جمله وزارت میراث فرهنگی، وزارت کشور، وزارت بهداشت، وزارت راه و ترابری، وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی را دارد.

پلارک گفت: قصد داریم با ایجاد این سازمان تسهیل، تنظیم و مدیریت بین نهادهای یاد شده را داشته باشیم و  با استفاده از ساختارهای موجود چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی بتوانیم آمار گردشگران عراقی به ایران را افزایش دهیم.

وی بیان کرد: قصد داریم تا همانقدر که زائر از ایران به عراق میرود بتوانیم تعداد زائران عراق به ایران را هم افزایش دهیم و در همین راستا هم بحث توریسم درمانی که وزارت بهداشت متولی آن است را هم پیگیری می کنیم.

رئیس کمیته هماهنگی و مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین گفت: این کار (افزایش تعداد زائران عراقی) ارزش آورده اقتصادی برای کشور دارد، شما در نظر بگیرید که اگر این آمار به ۵ هزار نفر برسد و هر فرد ۲ هزار دلار به داخل کشور بیاورد، چه مقدار ارز آوری دارد؟

پلارک بیان کرد: یکی دیگر از دلایل ایجاد این سازمان نزدیک کردن مشترکات بین مردم ایران و عراق است که این امر باعث می‌شود هرچقدر دشمن هزینه می کند نتواند رابطه بین این دو کشور را خراب کند.

وی در پایان گفت: به همین دلیل این سازمان را داوطلبانه ایجاد کردیم و البته یادآوری می‌کنم که  نقش هماهنگ کننده بین این دستگاه ها را بدون اینکه بخواهیم در امورشان دخالتی داشته باشیم را داریم.

مشروح این گفت‌وگو به زودی منتشر می‌شود.

کد خبر 4773484

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =