فاصله با حقیقت نماز جمعه/ خطبه ها جامعه را از هدایت بهره مند کند

بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز با حقیقت نماز جمعه بسیار فاصله داریم، گفت: خطبه های نماز جمعه باید انسان ها را از هدایت بهره مند کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی شنبه شب در دیدار با اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان بیرجند، اظهار کرد: خداوند متعال بر اساس آنچه در نظام تکوین و خلقت آفریده همه موجودات را هدایت کرده است.

وی با بیان اینکه تشریح دین برای هدایت انسان نامتناهی در نظر گرفته شده است، افزود: انسان عوض اینکه شکر به جا آورد و راه کمال را بپیماید برای هواهای نفسانی، خشم و غضب ناسپاسی کرده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دنیا با همه امکانات آخرالزمانی برای جنگ با اسلام ناب بسیج شده است، گفت: اسلام از هزار و 400 سال پیش تا به امروز در انزوا بوده است. 

وی با بیان اینکه تا رسیدن به آرمان های اسلام فاصله زیادی وجود دارد، عنوان کرد: امروز عوض اینکه انسان ها هدایت شوند با انسانیت می جنگند.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه در عین حال که دنیای امروز به همه تجهیزات مجهز شده است اما نماز جمعه میتواند پاسخ گو و برابر با همه این تجهیزات باشد، بیان کرد: امروز با حقیقت نماز جمعه بسیار فاصله داریم و آنچه انجام می شود ناقص است.

وی با بیان اینکه کسی که در سایه نماز جمعه قرار می گیرد بیمه ایمانی و سیاسی می شود، اظهار داشت: امروز امامان جمعه باید با ابتکار و مطالعه و منابع فقهی و اخلاقی به تشریح نماز جمعه واقعی و حقیقی بپردازند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خطبه های نماز جمعه باید انسان ها را از هدایت بهره مند کند، افزود: هدایت هدف غایی رسالت است لذا باید توجه ویژه ای به این مسئله توسط امامان جمعه صورت پذیرد.

وی خطاب به اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان بیرجند، گفت: امروز مسائل باید در بخش های مختلف به صورت پیچیده و کارشناسی بررسی و در خطبه ها ارائه شود.

آیت الله عبادی با بیان اینکه امروز هیچ چیز بدون طرح و برنامه فایده ندارد و چیزی تثبیت می شود که دارای برنامه و زمان بندی درست باشد،  عنوان کرد: هدایت انسان دستاوردی است که هیچ نمونه ای ندارد.

وی با اشاره به اینکه جایگاه انقلاب اسلامی در کشورهای غربی بسیار بالا است، بیان کرد: انقلاب اسلامی اثر خود را در تمامی کشورهای جهان گذاشته است.

کد خبر 4774025

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =