بررسی یک فوریتی سیاستهای بودجه ۹۹ شهر تهران به صواب نزدیکتر است

معاون شهردار تهران از اعضای شورای اسلامی شهر تهران درخواست کرد زمان بیشتری برای بررسی سیاست‌های اجرایی و الزامات تدوین بودجه ۹۹ شهرداری تهران اختصاص دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، در یکصد و هفتاد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران طرح دو فوریتی سیاست های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران مورد بررسی قرار گرفت.

حامد مظاهریان معاون برنامه ریزی شهرداری تهران در جریان بررسی این طرح گفت: باید در بررسی دو فوریتی این طرح دو الزام موجود را مد نظر قرار دهیم.

وی افزود: ابتدا در آیین‌نامه‌ای وزارت کشور ضوابط بودجه را اعلام می‌کند که هنوز واصل نشده بنابراین ابتدا باید منتظر این آیین‌نامه به عنوان ضوابط بالادستی باشیم.

مظاهریان ادامه داد: همچنین متنی که در این طرح تهیه شده ۶۹ بند دارد لذا باید به طور کامل و در فرصتی مناسب توسط کمیسیون‌های مختلف مورد بررسی قرار گیرد که ممکن است مواردی خطا در آن وجود داشته باشد که بعدا مشکلاتی را ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: بهتر است فرصت مناسبی را تعیین کنیم تا آیین‌نامه وزارت کشور ارسال شود و تمامی ۶۹ بند در این طرح مورد بررسی قرار گیرد. در حال حاضر شورا درگیر اعلام اولویت‌های هر یک از کمیسیون‌های تخصصی درباره این طرح دو فوریتی است و اگر دو فوریت این طرح به یک فوریت تبدیل شود فرصت جمع بندی در کمیسیون تلفیق فراهم می‌شود و فکر می‌کنم که کار صواب تری انجام می‌شود.

مجید فراهانی رییس کمیته بودجه شورا در این ارتباط گفت: بر اساس ماده ۶۷ قانون شهرداری ها لایحه بودجه باید تا پایان دی ماه از سوی شهرداری به شورا ارائه شود و در حال حاضر که  اواخر آبان ماه هستیم تنها  دو ماه وقت باقی است تا شهرداری بر اساس سیاست های ابلاغی شورا بودجه را تدوین و به شورا ارایه نماید و لذا با تصویب دو فوریت این طرح نباید بیش از این زمان را از دست بدهیم.

وی افزود: با تصویب دو فوریت طرح می توانیم در صحن شورا کلیت سیاست ها را تصویب کنیم تا بیش از این در تدوین لایحه بودجه سال ۹۹ تاخیر نیافتد.

فراهانی همچنین خاطر نشان ساخت: علت اینکه ابلاغ این سیاست ها تا امروز نیز به تاخیر افتاد این بود که ما در بحث اصلاحات برنامه سوم پنج ساله توسعه شهر تهران و پیوست های برنامه  بودیم.

در ادامه محمد جواد حق شناس گفت: دوستان ما در کمیسیون برنامه و بودجه همواره مخالف تعجیل و طرح های دو فوریتی بوده اند ولی امروز در طرحی که نیاز به اخذ نظرات کارشناسی دیگر کمیسیون ها دارد طرح دو فوریتی ارائه می دهند.

وی ادامه داد: در خصوص این طرح باید نظرات کارشناسی دیگر کمیسیون ها گرفته شود و باید دقیق تر این موارد را به بحث گذاشت و شتابزده عمل نکرد.

در نهایت اعضای شورا با یک فوریت طرح سیاست های اجرایی و الزامات تدوین لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران موافقت کردند.

کد خبر 4774428

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =