برقراری آرامش کشور با هوشیاری ملت/ جانبازی ناجا و بسیج برای مردم

عمده شهرهای کشور طی روز و شب یکشنبه با هوشیاری مردم شاهد برقراری آرامش بودند؛ همچنین شهادت یک بسیجی در ملارد و یک مأمور پلیس در کرمانشاه تکرار حکایت همیشگی جانبازی ناجا و بسیج برای مردم است.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: تجمع مردمی که به دنبال اصلاح قیمت بنزین طی روز شنبه در برخی شهرهای کشور برگزار شد روز یکشنبه در عمده مناطق کشور پایان یافت و گزارش، تصاویر و فیلم‌های ارسالی از سوی خبرنگاران استانی مهر نشان‌دهنده برقراری آرامش و عادی شدن اوضاع در بسیاری از شهرهای کشور است.

به گزارش خبرنگاران مهر از استان‌های سراسر کشور، عمده شهرهای ایران اسلامی با هوشیاری مردم در راستای عدم فراهم شدن زمینه برای سوء استفاده اشرار، شب و روز معمولی با روال عادی زندگی عمومی را پشت سر گذاشتند.

ویدئوهای ارسالی خبرنگار مهر از استان کرمانشاه نشان می‌دهد که دروغ‌پردازی رسانه‌های معاند درباره وجود هرگونه آشوب و درگیری در این منطقه چیزی جز یک شایعه هدفمند نبوده است.

همچنین گزارش‌های مردمی و تصاویر ارسالی از شهر سنندج گویای بی‌اساس بودن شایعات درباره شرایط این شهر است.

مجموع گزارش‌های ارسالی از بیش از ۲۸ استان کشور نشان می‌دهد عملاً هیچ اثری از تنش در این مناطق نیست. چیزی که تصاویر مستند و ویدئوهای خبرنگاران و مخاطبان مهر آن را تائید می‌کند.

آشوب‌طلبان علیه جان و مال مردم

در این میان گزارش‌های رسیده از غرب تهران، برخی مناطق در البرز و محله‌ای مشخص در شهر شیراز نشان می‌دهد که گروه‌های ۲۰، ۵۰ و ۱۰۰ نفره سازمان‌دهی شده با خودروهای بدون پلاک و مسلح به سلاح‌های سرد و گرم با اقداماتی که نشان از آموزش‌دیده بودن آن‌ها داشت دست به تخریب، آتش زدن اموال عمومی و به شهادت رساندن برخی از مأمورین حافظ امنیت مردم زدند.

شهادت مظلومانه یک بسیجی در ملارد

گزارش خبرنگار مهر از غرب استان تهران حاکی از این است که یکی از اعضای گردان امام حسین (ع) بسیج در این شهرستان پس از فراهم کردن زمینه برای تسهیل عبور و مرور مردم، موردحمله یک گروه مسلح قرار گرفته و به شکل ناجوانمردانه ای به شهادت رسید.

شب گذشته نیز یک مامور پلیس در محل خدمت خود در کلانتری پس از درگیری با افراد مشکوک که قصد ورود به یک کلانتری در کرمانشاه داشتند نیز به شهادت رسید.

قرار است صبح فردا مردم کرمانشاه علاوه بر تشییع این شهید مظلوم موج خشم و انزجار خود از آشوبگرانی که برخی دغدغه‌های مردم را بستر وحشی‌گری خود قرار داده‌اند، نشان بدهند.


در زیر تصاویر و ویدئوهایی از وضعیت برخی شهرهای کشور آمده که شامگاه یکشنبه توسط خبرنگاران مهر تهیه شده است.


ویدئو/ آرامش در خرم‌آباد به وقت شامگاه ۲۶ آبان ماه

 گزارش خبرنگار مهر از سطح شهر خرم‌آباد حکایت از برقراری آرامش کامل در شهر دارد.


ویدئو/ شب آرام تبریز

روز یکشنبه آذربایجان شرقی و تبریز ساعات آرامی را سپری کرده است.


ویدئو/ آرامش و نظم در کرمانشاه برقرار است

علی رغم القای دروغ رسانه های معاند در مورد التهابات در برخی مناطق شهر کرمانشاه به ویژه میدان آزادی اما کرمانشاه شب آرامی را سپری می کند و هیچ موردی از تجمع طی روز جاری در این استان گزارش نشده است.


ویدئو/ اوضاع در کردستان عادی است

هم اکنون آرامش کامل در تمامی شهرهای استان کردستان از جمله سنندج برقرار است.

بر اساس مشاهدات خبرنگار مهر، مردم در کردستان روال عادی زندگی خود را طی می کنند و علیرغم خبر سازی و دروغ پردازی های رسانه های معاند اوضاع در این استان آرام است.


ویدئو/ نظم و آرامش در زنجان حاکم است


شب و روز آرام قزوین/ زندگی عادی جریان دارد

در پی اصلاح قیمت بنزین و سوء استفاده برخی فرصت طلبان  و آسیب رساندن به بیت المال و اموال عمومی در برخی شهرها، مردم آگاه و فهیم قزوین با درک درست از شرایط کشور برای جلوگیری از هر گونه سوء استفاده دشمنان روز یکشنبه و امشب را در آرامش گذراندند و هیچ حادثه ای در شهر گزارش نشده است.

روز یکشنبه شهر در آرامش کامل بود و کسب و کار و زندگی مردم در بخش های مختلف ادامه داشت و امشب نیز آرامش کامل در شهر دیده می شود و زندگی عادی جریان دارد.

آرامش شهر موجب شده بود نیروی انتظامی هم ضمن حفظ آمادگی خود بدون هیچ ماموریتی بر امور شهری نظارت کامل داشته باشد تا شهروندان بدون دغدغه به زندگی خود ادامه دهند.

در روز گذشته تعدادی از رانندگان با توقف خودروهای خود در یکی از خیابانهای شهر قزوین نگرانی خود را از افزایش قیمت بنزین اعلام کردند و این اعتراض بدون هیچ حادثه ای پایان یافت.


گیلان روز آرامی را پشت سر گذاشت

علی‌رغم برخی تجمع‌ و ناآرامی‌های روز گذشته در چند منطقه شهر رشت در واکنش به ابهامات قیمت بنزین که توسط عده‌ای سوء استفاده گر با شعارهای انحرافی و هنجارشکنانه همراه بود از صبح یکشنبه این شهر در آرامش کامل به سر می برد.

حضور میدانی خبرنگار مهر در مناطق مختلف رشت از برقراری آرامش  حکایت دارد.


حال و هوای یکشنبه پاییزی مازندران/ همه چیز آرام است

ساعت ۲۱ یکشنبه شب ساری، میدان ساعت، خزر، معلم، شهدا و فرهنگ و شهرداری و جای جای شهر بهارنارنج در آرامش پاییزی و زندگی همانند گذشته در آن جریان دارد.

پس از اصلاح قیمت بنزین، رسانه های معاند فارسی زبان سعی کردند بر برخی خواسته های منطقی مردم موج سواری کنند و تصویری وارونه از حقیقت به نمایش گذارند اما مردم مازندران با بصیرت تر از دیگر روزها و زمانه، این بار نیز ترفندهای دشمنان را نقش برآب کردند.

۲۶ آبان ۹۸ و پاییز آن همانند دیگر روزهای سال آرام و عادی سپری شد، نه از برخی راهبندان ها خبری بود و نه از شلوغی صف های بنزین. همه چیز در مازندران از شرق تا غرب استان عادی و روان و زیر پوست شهری در جریان است.

مازندرانی ها پیشگام دیگر استان ها و خیلی زود تصمیم اصلاح قیمت بنزین و حامل های انرژی را پذیرفتند و به اعتقاد آنان نیز اجرای این طرح برای مدیریت مصرف سوخت امری ضروری است اما مردمان دیار علویان بیشتر نگران گرانی های بعد از اجرای این طرح هستند که مسئولان و دولت وعده داده اند مراقبت بیشتری داشته باشند.


عبور کرمان از اغتشاش/ استان در آرامش کامل است

علیرغم تلاش رسانه های معاند برای سوءاستفاده از مساله اصلاح قیمت بنزین و ایجاد اغتشاش در کشور، یکشنبه کرمان در آرامش کامل به سر می برد و مردم طبق روال همیشگی به دنبال امور روزمره خود بودند.

با وجود اینکه رسانه های معاند فراخوان های متعدد برای تجمع و ایجاد اغتشاش صادر کردند مردم کرمان اعتنایی به این فراخوان ها نکرده و در این تجمعات شرکت نکردند. حضور مسئولان در جمع مردم و شنیدن دغدغه های آنها در روزهای گذشته باعث شد که مردم ضمن انتقال مطالباتشان از دولت، با توضیحات ارائه شده قانع شوند.

در حال حاضر هیچگونه ناآرامی در استان کرمان وجود ندارد و مردم فهیم کرمان حساب خود را از اغتشاشگران جدا کرده اند.

در سیرجان هم شرایط تحت کنترل بوده و آرامش کامل بر این شهر حکم فرماست و دیگر تجمعی در سیرجان رخ نداده و هیچ گونه مشکل امنیتی وجود ندارد.

همچنین مسئولان استان کرمان نظارت بر بازار را تشدید کرده اند و بازرسان صمت و تعزیرات حکومتی در قالب اکیپ هایی نظارت جدی بر قیمت کالاها دارند و با هر گونه تخلف در این زمینه برخورد می کنند.


آرامش کامل در گلستان برقرار است/ رصد کامل تجمعات احتمالی

بعد از افزایش نرخ بنزین و اصلاح قیمت ها که از بامداد جمعه (۲۴ آبان) در کشور اعلام و اجرا شد برخی از مردم نسبت به افزایش قیمت ها نگرانی هایی داشتند و این امر منجر به برخی از اعتراضات و تجمعات شد.

روز گذشته (شنبه) در گرگان گروه های معترض مردمی در میدان ولیعصر (عج)، خیابان شالیکوبی و چهارراه میدان تجمع کرده و این امر باعث ایجاد ترافیک نیمه سنگین در این مسیرها و خیابان های اطراف شد.

اما گرگان در یکشنبه (۲۶ آبان) روز و شب آرامی را سپری کرد و هیچ تجمعی اتفاق نیفتاد و وضعیت عمومی شهر، ادارات، جایگاه های توزیع سوخت و پمپ بنزین ها آرام و روند خدمت رسانی به شهر در حالت عادی قرار دارد.

تردد تاکسی ها، فعالیت مراکز خرید و غیره مانند روزهای گذشته در جریان است.

فرماندار گرگان در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: روز گذشته تجمعاتی را در برخی از نقاط گرگان شاهد بودیم اما مشکل امنیتی خاصی ایجاد نشد.

محمد حمیدی افزود: روز یکشنبه هم شهر آرام بود و تردد خودروها و پیگیری امور مانند روزهای گذشته انجام شد.

طبق گفته وی تدابیر امنیتی لازم اندیشیده شده و موضوعات مختلف رصد می شود، تا آسایش مردم خدشه دار نشود.

دادستان مرکز گلستان هم در این خصوص اظهارکرد: خوشبختانه در استان گلستان مشکلی نداشتیم و شرایط خوبی هم حاکم است.

حجت‌الاسلام سیدرضا سیدحسینی با بیان اینکه دستگاه قضایی بدون اغماض با مخلان نظم و امنیت جامعه برخورد خواهد کرد، گفت: موضع ما همان موضع رئیس قوه قضائیه است.

فرمانده انتظامی استان گلستان هم با اشاره به تجمعات محدودی که روز گذشته (شنبه) در مرکز استان رخ داد، اظهارکرد: بعدازظهر روز گذشته چند نفر در میدان ولیعصر(عج) و شالیکوبی به خیابان آمده بودند و خواسته های خود را مطرح کردند.

سردار روح الامین قاسمی افزود: اما در این بین برخی قصد برهم زدن نظم و خودنمایی را داشتند که با تدبیر مأموران نیروی انتظامی با آن ها برخورد شد.

قاسمی گفت: صف اغتشاشگران از مردم فهیم گلستان جداست زیرا عده‌ای محدود که تحت تأثیر بیگانگان هستند می‌خواهند در ملاعام دشمنی خود را نشان داده و فتنه ایجاد کنند.

وی با تأکید بر این که تاکنون مشکلی در استان نداشتیم و فضای استان کاملاً آرام است به هنجارشکنان هشدار داد که امنیت مردم خط قرمز پلیس است و با هر کسی که بخواهد امنیت را دچار اخلال کند، بدون تعلل، تعارف و مماشات برخورد خواهیم کرد.


آرامش در شهرهای استان سمنان/ تیر دشمنان به سنگ خورد

در پی افزایش نرخ بنزین و تلاش رسانه‌های بیگانه در ناامن جلوه دادن شهرهای مختلف ایران اسلامی، اوضاع در تمام هشت شهرستان، ۲۰ نقطه شهری و ده‌ها روستای استان سمنان کاملا آرام است و جریان گرم زندگی در این شب‌های سرد پائیزی در رگ‌های معابر و خیابان‌های سطح شهر جریان دارد.

مردم استان سمنان نشان دادند که در این شرایط حساس، سخنان و تحلیل‌های رسانه‌های غربی معاند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که قصد دارند اوضاع شهرهای ایران اسلامی را متشنج جلوه دهند، بار دیگر دست به بازی از پیش باخته‌ای زده‌اند.

هم‌زمان با شامگاه یکشنبه معابر تمام شهرهای استان صحنه تردد روان خودروها و همشهریان است و برخلاف مسائلی‌که در رسانه‌های غرب‌زده مطرح می‌شود، مشکلی در شهرها وجود ندارد.

یکی از شهروندان شهر سمنان در حوالی میدان امام خمینی(ره) این شهر به خبرنگار مهر، می‌گوید: درست است که مردم تحت‌فشار اقتصادی هستند و شاید مطالبات اقتصادی را نیز به دلیل دشواری معاش داشته باشند که حق طبیعی هر انسان در نظام جمهوری اسلامی ایران است اما وقتی پای عناد و آشوب و مطلوبات رسانه‌های غربی مطرح می‌شود مردم ما رویکردی دیگر دارند.

کد خبر 4774732

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 2 + 4 =

  نظرات

  • حسین ۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
   10 2
   والا آرامش مارو با قطع اینترنت گرفتین ، موندم جبران خسارت کسب و کارای مجازی کی می خواد بده!!!!!!!!!
  • صمد IR ۰۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
   4 1
   در مورد استان البرز هم اطلاع رسانی کنید
  • مصطفی IR ۰۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
   3 12
   خدا رو شکر که ارامش برگشته، آفرين به مردم که خیلی زود صفشون رو از منافقین جدا کردند
  • قشر زیر خط فقر RO ۰۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
   4 1
   شهرهای نا آرام رو هم بزارین
  • IR ۰۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
   9 1
   بنظرم شدیدا دچار غرور کاذب شدیم . فکر میکنیم هرکاری که کنیم و هر تصمیمی که بگیریم کسی صداش در نمیاد . باید دوباره فکر و آنالیز کرد .
  • IR ۰۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
   2 11
   خدایا شر فتنه گران داخلی و خارجی رو به خودشون بر گردان
  • مسعود IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
   13 4
   اینترنت کی وصل می شه؟