محیط زیست برای کلان شهر همدان برنامه ارائه دهد

همدان-امام جمعه همدان با بیان اینکه کلان شهر شدن همدان مزیت و معایبی دارد، افزود: حفاظت محیط زیست باید در این زمینه برنامه داشته باشد تا ۲۰سال آینده با مشکلات کلان شهرهای امروزی مواجه نشویم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب‌الله شعبانی صبح دوشنبه در دیدار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان که در دفتر امام جمعه همدان برگزار شد، افزود: حفظ محیط زیست در توانایی یک اداره نیست و همه مردم باید در این مسیر همراه شوند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه کلان شهر شدن همدان می تواند مزیت و معایبی داشته باشد، افزود: حفاظت محیط زیست باید در این زمینه برنامه داشته باشد تا ۲۰ سال آینده با مشکلات کلان شهرهای امروزی مواجه نشویم.

وی تاکید کرد: محیط زیست با فرهنگ، اقتصاد و سبک زندگی در ارتباط است و همه این مسائل نیازمند برنامه ریزی و فرهنگ سازی است.

جای محیط زیست در شورای فرهنگ عمومی خالی است

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه جای محیط زیست در شورای فرهنگ عمومی خالی است، گفت: یکی از مسائل مهم امروز همدان، سبک زندگی و توجه به فرهنگ عمومی در حوزه های مصرف انرژی و آب و میزان تولید پسماند توسط افراد است که در این حوزه نیازمند فرهنگسازی هستیم و بر این اساس عضویت و حضور حفاظت محیط زیست در شورای فرهنگ عمومی لازم است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان نیز در این دیدار خواستار عضویت این اداره کل در شورای فرهنگ عمومی استان برای هم افزایی در راستای فرهنگسازی محیط زیستی شد.

محسن جعفری نژاد بسطامی گفت: ما بعد از مصر دومین کشور در میزان مصرف بالای انرژی هستیم و سرانه تولید پسماند روزانه برای هر نفر در استان همدان از میانگین جهانی بسیار بالاتر است که این میزان حجم پسماند نیازمند مدیریت است که به دغدغه تبدیل شده است.

همدان در سال ۹۵ به عنوان شهر سبز پایدار معرفی شد اما در عمل اتفاقی در این زمینه نیفتاد  وی با اشاره به کلانشهر شدن همدان و تجربه های قبلی استان ها در این زمینه، ادامه داد: همدان در سال ۹۵ به عنوان شهر سبز پایدار معرفی شد اما در عمل اتفاقی در این زمینه نیفتاد و مدیران شهری ما باید در این قضیه ورود جدی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: تجربه کلانشهرها در کشور تجربه خوبی نبود و اثرات منفی زیادی متوجه ساکنان کلانشهرها شد که در همدان باید پیشگیری شود تا توسعه پایدار شهری داشته باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان تاکید کرد: گردشگری از اولویت های استان همدان است و برای رونق توریسم در استان نیاز به توجه جدی به مقوله مدیریت پسماند و گردشگری پاک است که هم افزایی دستگاه های ذیربط را می طلبد.

در این دیدار مسائل و مشکلات محیط زیستی استان همدان با نماینده ولی فقیه در استان در میان گذاشته شد.

کد خبر 4774862

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =