افزایش ۵ درصدی تعداد مسافران اتوبوس‌های درون شهری مشهد

مشهد - مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی مشهد گفت: طی چند روز اخیر، مسافران سازمان اتوبوس‌رانی مشهد ۵ درصد افزایش داشته‌اند و هنوز ظرفیت زیادی برای خدمت‌گذاری به مردم داریم.

سیدمهدی حسینی پویا در گفتگو با خبرنگار مهر در ارتباط با تاثیر اصلاح قیمت بنزین در حوزه اتوبوس‌رانی این شهر، اظهار کرد: در این چند روز حدود پنج درصد افزایش مسافر داشتیم و خدا را شکر مردم استقبال بهتری داشته‌اند؛ منتهی ما هنوز هم ظرفیت زیادی داریم که در خدمت مردم باشیم.

وی ضمن تاکید بر عدم اثرگذاری افزایش قیمت بنزین بر نرخ اتوبوس‌رانی شهری مشهد، افزود: هیچ صحبتی برای افزایش نرخ چه قبل و چه بعد از اصلاح قیمت بنزین نبوده است. کرایه اتوبوس‌ درون‌شهری طبق معمول همه ساله، در ابتدای سال اعلام شده و تا انتهای همان سال، ثابت می‌ماند و اینکه برای سال آینده چه تصمیمی گرفته شود، هنوز مشخص نیست.

مدیرعامل شرکت اتوبوس‌رانی مشهد در خصوص اتوبوس‌هایی که نیاز به بازسازی و بهسازی دارند، تصریح کرد: ابتدای امسال بازسازی تعداد زیادی از اتوبوس‌ها را در دست اقدام داشتیم و به محض اینکه این اتفاق برای بنزین افتاد، حدود ۱۲۰ دستگاه اتوبوس بازسازی شده را بدون رسانه‌ای کردن ماجرا به دستور شهردار در ناوگان قرار دادیم و حدود ۴۰ دستگاه دیگر هم بدون بازسازی عمیق به این چرخه وادد شده است.

حسینی پویا ادامه داد: در برنامه خود داریم که حدود ۲۸۰ تا ۳۰۰ دستگاه اتوبوس را تا پایان سال جاری با بازسازی به چرخه ناوگان اضافه کنیم.

وی در خصوص تعداد اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های خریده شده بیان کرد: پیش‌پرداخت ۱۰۰ دستگاه اتوبوس را پرداخت کرده‌ایم و احتمالا این ماه یا ماه آینده محموله‌اش را تحویل بگیریم. همچنین پیش‌پرداخت ۱۰۰ دستگاه مینی‌بوس را واریز کرده‌ایم و تاکنون ۳۰ دستگاه آن را تحویل گرفته‌ایم.

مدیرعامل شرکت اتوبوس‌رانی مشهد در ادامه گفتگو در ارتباط با مسیرهایی که هنوز به خط اتوبوس نیاز دارند، گفت: قطعا درخواست و تقاضا همیشه وجود دارد اما برای مسیرهایی که نیاز به اتوبوس دارند، خطوط را در نظر گرفتیم و بقیه مسیرها را تاکسی‌ها پوشش می‌دهند.

حسینی پویا در انتها به خطوط بی آر تی در نظر گرفته شده برای شهر مشهد اشاره کرده و ابراز کرد: طبق برنامه مطالعاتی ما، چهار خط بی آر تی برای مشهد در نظر گرفته شده که اکنون در حال پیگیری خط سه آن هستیم تا مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

کد خبر 4782881

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =