تولید شیر خام در استان مرکزی به ۲ برابر افزایش پیدا می کند

اراک- معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: میزان شیر تولیدی استان مرکزی به زودی به ۲ برابر افزایش پیدا خواهد کرد و به بیش از ۶۶۰ هزار تن در سال می رسد.

مجید آذر در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برای دو واحد دامداری شیری در شهرستان های ساوه و زرندیه که توسط بخش خصوصی ایجاد شده، پروانه تاسیس صادر شده است.

وی ادامه داد: واحد گاو شیری شهرستان زرندیه دارای ظرفیت ۲۰ هزار راس دام مولد یعنی مجموع ۴۰ هزار راس سبب تحولی عظیم از نظر تولید شیر، گوشت قرمز و اشتغال‌زایی در سطح استان و کشور خواهد شد و شامل ۴ فاز اجرایی است و حجم کل سرمایه گذاری آن بیش از یک هزار میلیارد تومان می باشد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان مرکزی افزود: در حال حاضر فاز نخست این دامداری با ظرفیت ۵ هزار راس با حجم سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

آذر بیان کرد: واحد گاو شیری شهرستان ساوه با ظرفیت ۱۰ هزار راس مولد که در مجموع ۲۰ هزار راس است در ۴ فاز با حجم کل سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان مرکزی افزود: فاز نخست این واحد گاو شیری با ۲ هزار و ۵۰۰ راس دام مولد به بهره برداری رسیده است.

وی بیان داشت: در حال حاضر میزان تولید شیر در استان مرکزی ۳۳۰ هزار تن در سال است که شامل واحدهای صنعتی، دامداری شیری صنعتی و واحدهای نیمه سنتی و سنتی روستایی است که با بهره برداری از این دو واحد دامداری به دو برابر کنونی افزایش پیدا خواهد کرد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: در حال حاضر نیاز استان به تولید شیرخام ۵۰ درصد تولید است، یعنی دو برابر میزان نیاز استان تولید شیر انجام و به سایر نقاط صادر می شود.

آذر بیان کرد: در صورت تامین اعتبارات لازم از سوی بخش خصوصی بهره برداری از سایر فازهای این دو واحد دامداری سال آینده انجام خواهد شد.

کد خبر 4784249

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 7 =