انجام بدون هزینه اقدامات امنیتی با جلب مشارکت جامعه پیرامونی

بوشهر- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گفت: می‌توان باتدبیر و جلب مشارکت جامعه پیرامونی اقدامات انتظامی را بدون هزینه انجام داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید خورشیدی بعدازظهر چهارشنبه در همایش یک‌روزه ناجا و جامعه اسلامی در بوشهر اظهار داشت: هر جا پلیس مشارکت جامعه پیرامونی را جذب کند در پیشبرد کارش موفق است.

وی تصریح کرد: با جلب مشارکت جامعه محلی و پیرامونی استان نیروی انتظامی توانست با نهایت بردباری کاری بکند که در حادثه اغتشاشات اخیر شهرستان جم به رغم سه روز انسداد مسیر حتی یک مأموریت انتظامی از نوع کاربرد نظامی هم نیاز نشود.

مطالعه عملکرد پلیس در استان بوشهر 

خورشیدی گفت: تقاضای ما از فرماندهان نیروی انتظامی در عرصه ملی این است که بررسی، آسیب‌شناسی و مطالعه تطبیقی در خصوص عملکرد پلیس در استان بوشهر و سایر استان‌ها داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گفت: هر جایی که جامعه در حال شکل‌گیری بوده کلمه پلیس را می‌بینیم و پلیس ارتباط تنگاتنگی با مدنیت، شهر و جامعه دارد.

وی با بیان اینکه نیروی نظم درونی یکی از کارکردهای هر نظام سیاسی را تأمین می‌کند افزود: هر نظام سیاسی یکی از کارکردهایش تأمین نظم و امنیت و تضمین ثبات است تا مابقی کارکردهایش اتفاق بیافتد و بدون ثبات درونی هیچ نظامی سیاسی نمی‌تواند موفق بشود.

خورشیدی اضافه کرد: این نیروی نظم درونی که در کشور ایران و بعد از سال ۶۸، نیروی انتظامی پرافتخار جمهوری اسلامی ایران نام نهاده شده و نظام درونی کشور را در کنار سایر نیروها برقرار می‌کند کارکردهایی دارد که می‌طلبد و زیبنده است این کارکردها را ارتقا دهد.

جلب اعتماد جامعه پیرامونی

وی با اشاره به اینکه از کارکردهای نیروی انتظامی این است که به جای کاربرد قدرت به ارتقای اقتدار توجه کند افزود: قدرت یعنی آن کاربرد و کارکرد که جنبه سخت هر سیستم است و اقتدار آن جنبه همراه باقدرت نرم آن ابزار ارتقای نظم است.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گفت: اگر نیروی انتظامی از ابتدا به جامعه پیوند خورده پس حتماً می‌طلبد جامعه محوری و مردم محوری در بطن و رأس کارکرد هر پلیس باشد زیرا بدون حضور مردم در یکایک عملکردهای پلیس، قطعاً امکان برقراری نظم و ثبات نخواهد بود.

وی اضافه کرد: بدون اعتماد صریح و عمیق مردم به نیروی انتظامی کار کردن نیروی انتظامی در جامعه غیرممکن خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با بیان اینکه جلب اعتماد جامعه پیرامون یکی از کارکردهای پلیس است خاطرنشان کرد: اگر مردم به یکایک عزیزان نیروی انتظامی اعتماد بکنند در این صورت نیروی انتظامی می‌تواند صد در صد وظیفه خود را انجام دهد

کد خبر 4788957

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha