راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در حوزه نفت

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: قرار است صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان این حوزه راه اندازی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی وحدت در اولین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز که امروز در محل صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور وزیر نفت برگزار شد، گفت: طی سال های اخیر اکوسیستم نوآوری شامل شرکت های دانش بنیان، استارت آپ ها، صندوق های پژوهش و فناوری، شتاب دهنده ها و مراکز نوآوری و ... رشد و توسعه پیدا کرده است.

وی افزود: در حال حاضر ۴۶۰۰ شرکت دانش بنیان، ۶ هزار استارت آپ، ۳۰ صندوق پژوهش و فناوری مجوز اخذ کرده اند و در حال فعالیت هستند.

وحدت افزود: این المان های حوزه نوآوری همواره در حال شکل گرفتن هستند اما مهمترین مساله این است که از توانایی استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان در حل مسائل بهره ببریم.

وی با تاکید بر اینکه همواره شرکت های دانش بنیان توانایی خوبی برای رفع مشکلات در هر حوزه ای دارند، گفت: چنین رویدادهایی در محل صندوق برگزار و نیازهای فناورانه از سوی صنعت، ارائه می شود تا در این مسیر شرکت های دانش بنیان بتوانند با دانشی که دارند مسائل صنایع را مرتفع کنند.

وی با اشاره به حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت ها و خریداران محصولات دانش بنیان گفت: اگر مساله ای به درستی توسط شرکت های دانش بنیان حل شود صندوق نوآوری و شکوفایی برای فروش آنها تسهیلاتی را اعطا می کند. از سوی دیگر تسهیلاتی را به خریداران محصولات دانش بنیان اختصاص می دهند.

وحدت تاکید کرد: این ابزارهای حمایتی شامل ارائه ضمانت نامه ها، تضمین کیفیت، کسری نقدینگی و تسهیلات لیزینگ می شوند.

وی تصریح کرد: امیدوار هستیم در حوزه گاز هم بسیاری از نیازها برطرف شود و میزان قراردادهای این حوزه نسبت به سایر حوزه ها پیشی بگیرد.

وی تاکید کرد: راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری حوزه نفت در صندوق نوآوری و شکوفایی در حال بررسی است تا بتواند به شرکت های دانش بنیان این حوزه تسهیلاتی را اعطا کنند.

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: یکی از المان های توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان همین صندوق ها هستند.

کد خبر 4791934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =